درمان قطعی اضطراب

اختلالات اضطرابی می توانند علل بالقوه متعدد و شرایط همزیستی داشته باشند ، بنابراین هیچ درمانی واحد برای همه آنها وجود ندارد. درمان اضطراب باید به طور خاص برای هر فرد تنظیم شود. آنچه برای یک شخص خوب است ممکن است برای دیگری مفید نباشد. متاسفانه خیلی از نوجوانان و جوانان هستند که در زمان مراجعه به روانشناس از اضطراب بیش از اندازه خود گله مند هستند، خصوصا در این دوران که ویروس شناخته نشده کرونا وارد کشور شده است به مراتب اضطراب و استرس خیلی از افراد از ترس ابتلا بیش تر شده است . اگر شما هم به دنبال درمان قطعی برای اضطراب خود هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید .درمان مؤثر به شما کمک می کند یاد بگیرید که چگونه اضطراب خود را کنترل کنید. نوع درمان بستگی به نوع اضطرابی که تجربه کرده اید دارد.
نکته مهم برای درمان قطعی اضطراب یک درمان مناسب در کنار یک روانشناس خوب و حرفه ای در این زمینه می باشد.

درمان قطعی اضطراب

درمان قطعی اضطراب

عوارض اضطراب شدید

به طور حتم استرس عوارض هم برای فرد دارد و بهتر است تا هر چه سریعتر درمان برای آن در نظر گرفته شود از جمله این مواد شامل :

عوامل روانی

استرس بیش از اندازه می تواند تاثیرات روانی نیز داشته باشد از جمله این موارد شامل، پرخوری، عدم تمرکز حواس، بروز اختلالات خواب، مصرف مواد مخدر یا الکل، بروز مشکلات زناشویی و…

اختلالات جسمانی

منظور از این اختلالات شامل، بروز درد هایی جسمانی همچون سر درد، احساس درد در ناحیه قفسه سینه، افزایش فشار خون و…می باشد .

بروز اختلالات رفتاری

از جمله این موارد شامل تاثیر اضطراب بر شغل، تحصیل، موقعیت اجتماعی و… می باشد .

درمان اضطراب

در حالت کلی می توان گفت اضطراب از سه طریق درمان می شود.

دارو درمانی

این روش درمان باید توسط روانپزشک انجام شود ، البته در هر حال ممکن است مصرف دارو عوارضی همراه داشته باشد که ما به شما توصیه می کنیم که برای از بین بردن عوارض مصرف دارو، اضطراب را بدون مصرف دارو درمان کنید .

درمان اضطراب با کمک روان درمانی

در این روش که می توان گفت از سالم ترین روش های درمان است، لازم است روند درمان با کمک یک روانشناس انجام شود، زهرا امام روانشناس در تهران بعد از تشخیص علل اصلی اضطراب بهترین راهکار درمان را توصیه می کنند .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی 09331118648 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

ابزار های نوروساینس

این روش یک روش جدید است که چند سالی است برای مشکلات اضطراب مورد استفاده قرار گرفته است . در این روش درمان، با کمک نوروفیدبک و سایر ابزار ها، درمان انجام می شود .

درمان های روانشناختی برای اضطراب

درمان های روانشناختی

درمان های روانشناختی به افراد در تغییر در الگو های تفکر کمک می کنند به این معنی که فرد بتواند توانایی کنترل اضطراب خود را داشته باشد و به نگرانی های بی مورد فکر نکند .
CBT یک درمان روانشناختی ساختاری است که تشخیص می دهد روشی که ما فکر می کنیم بر روشی که عمل می کنیم تأثیر می گذارد. CBT شامل کار با یک روانشناس برای شناسایی الگوهای فکری و رفتاری است که باعث می شود افراد اضطراب خود را کنترل کنند .هنگامی که الگوی نامناسبی را که به اضطراب کمک می کند ، تشخیص داده شود، می توان تغییراتی در جایگزین کردن این موارد با مدل های جدید ایجاد کرد که باعث کاهش اضطراب و بهبود مهارت های مقابله ای افراد می شود.

رفتار درمانی

در حالی که رفتار درمانی یکی از مؤلفه های اصلی رفتار درمانی شناختی (CBT) است ، برخلاف CBT ، سعی در تغییر باورها و نگرش ها ندارد. در عوض ، در تلاش برای معکوس کردن الگوهای اجتناب و نگرانی که اضطراب را بدتر می کند ، بر فعالیتهای تشویق کننده و پاداش دهنده ، لذت بخش یا احساس رضایت بخش تمرکز می کند.

اجتناب از شرایط ترسناک می تواند به معنای این باشد که شما فرصتی برای مواجهه با ترس خود ندارید و به خودتان ثابت می کنید که می توانید با آن مقابله کنید ، به نوبه خود باعث ادامه اضطراب می شود. رفتار درمانی برای اضطراب عمدتاً به درمانی بنام “قرار گرفتن در معرض درجه بندی شده” وابسته است. روشهای مختلفی درمورد قرار گرفتن در معرض درمان وجود دارد که باعث اضطراب می شوند. این تجربه به افراد کمک می کند تا به جای اجتناب یا فرار از آنها ، در مواجهه با شرایط ترسناک بر اضطراب خود غلبه کنند .

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

11 − 1 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button