تهران، شهرک غرب، خیابان فرحزادی، خیابان حافظی، پلاک ۱۱و۹، واحد اول غربی

زهرا امام / مشاوره زناشویی / کمک کردن به همسر چه تاثیری در زندگی مشترک دارد؟
۲ دقیقه
کمک کردن به همسر چه تاثیری در زندگی مشترک دارد؟

کمک کردن به همسر چه تاثیری در زندگی مشترک دارد؟

آنچه می خوانید...

زهرا امام روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تقسیم کار در زندگی مشترک اظهار کرد: تقسیم کار و کمک کردن زوجین در منزل تاثیر زیادی برکیفیت روابط زوجین دارد‌.

این روانشناس ادامه داد: تقسیم کار به خصوص در خانم‌هایی که شاغل هستند به این معنا است که هم وظایف شغل خود در خارج از منزل دارند، هم به نقش مادری و وظایف خانه داری خود مشغول هستند.

او افزود: همواره در زندگی مشترک به مسئله عدالت در تقسیم کار در خانه واقف باشید چراکه گاهی اوقات به خاطر نقش‌های کلیشه‌ای و فرهنگی که برای زن ومرد تعریف شده متاسفانه آقایان احساس میکنند فقط مرد در خارج از خانه کار کند و نقشی در کمک کردن به خانم برای امور منزل ندارد.

کمک کردن به همسر چه تاثیری در زندگی مشترک دارد؟
کمک کردن به همسر چه تاثیری در زندگی مشترک دارد؟

امام بیان کرد: کمک کردن آقایان در خانه باعث ایجاد عشق وصمیمیت بین زوجین می‌شود و کمک نکردن همسر در خانواده باعث مشکلاتی در روابط بین زوجین می‌شود.

این روانشناس با بیان اینکه برای تقسیم کار در خانه چند راهکار پیشنهاد می‌شود، اضافه کرد: بعد از این که به توافق باهمسر خود رسیدید برای تقسیم کار در منزل مواردی را باید رعایت کنید.

او ادامه داد: زوجین در منزل ضمن تقسیم کار باید به قول وقراری که برای یکدیگر گذاشتند عمل کنند، از کار یکدیگر ایراد نگیرند، هیچگاه کلمه بلد نیستم را بکار نبرند، هرکس در خانه کار خودش را انجام دهد و همواره از یکدیگر تشکر وقدردانی کنند.

امام خاطرنشان کرد: زوجین بدانند که فرزندان ما از طریق یاد یری مشاهده‌ای رفتار‌های ما را می‌بینند والگو برداری می‌کنند.

زهرا امام (روانشناس)

مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی
درمان اختلالات روانشناختی (وسواس ,افسردگی و…)
- آموزش خانواده(ارتباط موثرزوجین شیوه های فرزندپروری ومهارت های زندگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *