دلایل اصلی بروز مشکلات جنسی در بین زوجین

دلایل-اصلی-بروز-مشکلات-جنسی-در-بین-زوجین

مشکلات جنسی مواردی هستند که بر زندگی خانواده تاثیر مستقیم دارند و باید برای درمان مشکلات جنسی از روانشناسان با تجربه که به روانشناسی خانواده نیز تسلط دارند کمک گرفت.غالبا مشکلات جنسی از مهم ترین دلایل طلاق در خانواده ها می باشند و از این رو حائز اهمیت بالایی می باشند.

اغلب مشکلات جنسی بین زوجین دارای سه دلیل اصلی می باشند:

  1. اصرار به برقراری رابطه در بین زوج ها در شب عروسی

اصرار به برقراری رابطه بین زوجین در شب اول ضروری که از سنت های نادرست می باشد  می تواند اختلال های جنسی را در زوجین به وجود بیاورد.زوجین به دلیل خستگی شب عروسی و استرس های ناشی از انتظار برخی از افراد در پشت در باعث می شود که زوجین نتوانند رابطه خوبی را باهم داشته باشند و این عامل ها باعث بروز اختلال های جنسی در فرد می شوند.

تصوراتی مانند اینکه زن حتما باید تمکین کند و یا اینکه رابطه جنسی حق مرداست باعث بروز اختلال های جنسی دیگری در بین زوجین خواهد شد و تمام این اختلال ها نیاز به درمان مشکلات جنسی دارند.زمانی زن و شوهر می توانند رابطه جنسی سالم و خوبی داشته باشند که این رابطه دوسویه بوده و هیچ تکلیف یک سویه ای در این باره وجود نداشته باشد.

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .
  1. ناسازگاری ها و اختلال های جنسی

مشکلات میان زوج ها به دو گروه داخل بستر و خارج بستر تقسیم بندی می شوند که برای درمان مشکلات خارج بستر باید روانشناسی خانواده صورت بگیرد. در برخی موارد این مشکلات بر کودکان نیز تاثیر مخرب خواهد داشت که در آن صورت روانشناسی کودک و نوجوان نیز باید صورت بگیرد.

رابطه زوجین در بستر خواب قسمت کوچکی از زندگی آنها را شامل می شود اما دارای تاثیر بسیار بالایی بر کل روند زندگی می باشد.اغلب رابطه های زوجین که در اوایل ازدواج بروز می کند ناشی از ناسازگاری هایی است که در اوایل ازدواج وجود دارد و این ناسازگاری ها باعث سردی در تمام موارد و جنبه های زندگی می شود،که این امر باعث می شود زوجین رابطه جنسی خوبی با هم نداشته باشند.

  1. تصورات و باورهای نادرست

برخی از تصورات و باورهای نادرست که از طریق تبلیغات ماهواره ای و رسانه ای در افراد به وجود می آید نیز می توانند دلیل بروز برخی بلند پروازی های جنسی و یا کمبود اعتماد بنفس های جنسی بشود، که تمام این موارد بر روی روند روابط جنسی زوجین تاثیر منفی خواهد گذاشت.

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

هجده − هشت =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button