خود ارضایی در مردان متاهل

خود ارضایی در مردان متاهل

چرا برخی مردان متاهل خود ارضایی می کنند ؟ البته پاسخ دادن به این سوال بسیار دشوار است به دلیل اینکه عوامل متعددی ممکن است سبب به وجود آمدن این رفتار انحرافی شود و در مواردی هم ترکیبی از این عوامل وجود دارد که موقعیت را برای تشخیص دشوار تر می کند .

خود ارضایی در مردان متاهل

خود ارضایی در مردان متاهل

علت خود ارضایی در مردان متاهل

برخی از علل شاخص این رفتار چیست ؟ برخی از مردان به علت انجام خود ارضایی در دوران مجردی حتی پس از ازدواج هم نمی توانند از این رفتار انحرافی دست بردارند . در این گونه موارد می توان از اصطلاح اعتیاد به خود ارضایی استفاده کنیم . متاسفانه این مردم با استدلال اشتباهی که دارند مبنی بر اینکه اگر ازدواج کنند خود ارضایی را ترک خواهند کرد اقدام به ازدواج می کنند .

یکی دیگر از عوامل این رفتار کمال گرایی منفی است . مردانی که در دوران مجردی و یا بعد از ازدواج تصاویر و یا فیلم های جنسی را تماشا می کنند در اثر دیدن زنانی با بدن های ویژه که معمولا بسیار تحریک کننده است و همچنین دیدن روابط جنسی غیر عادی نگاهی کمال گرایانه به زن و رابطه جنسی پیدا می کنند و دیگر با همسر خودشان که یک زن عادی است و همچنین رابطه جنسی با همسر خود که یک رابطه عادی می باشد، میزان لازم یک تحریک را دریافت نمی کنند و لذت کافی را نمی برند .

در این موارد متاسفانه تنها شیوه ای که این مردان برای خود ارضایی حس کامل گرایی منفی خودشان پیدا می کنند . این هست که با خیال پردازی های خودشان زنان و رابطه جنسی آنچنانی را در ذهن خودشان تصویر سازی کنند و با این تصاویر و خیالات به خود ارضایی بپردازند .

سومین عامل پرداختن مردان به خود ارضایی، نداشتن رابطه صمیمانه، عاطفی و رضایت بخش با همسر خودشان است . مردانی که به هر دلیل از همسر خود راضی نیستند و از دیدن آن خوشحال نمی شوند و از بودن در کنار آن احساس آرامش ندارند، معمولا با دیدن او و تصور و خیال پردازی با او تحریک نمی شوند و لذت نمی برند . اگر مردی این گونه باشد پس از چند دفعه رابطه جنسی ناقص و کم لذت با همسر خودش خود ارضایی را ترجیح می دهد و به این انحراف روی می آورد .

عامل دیگر وجود اختلالات جنسی در مرد می باشد . مردانی به اختلالاتی کارکردی جنسی مانند : زود انزالی، اختلال نعوظ، دیرانزالی و غیره گرفتار هستند و در اثر عدم توانایی برقراری یک رابطه جنسی کامل با همسر خودشان متاسفانه به جای پرداختن به درمان خود از همسر خودشان دوری می کنند و به خود ارضایی روی می آورند .

آخرین عاملی که در این رابطه می توانیم به آن اشاره کنیم . داشتن همسر غیر جنسی می باشد .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

گروه های زنان غیر جنسی

نکته مهم این است که به صورت کلی به سه گروه از زنان می توانیم به زنان غیر جنسی بگوییم .

گروه اول زنانی هستند که به دلایل مختلف مانند: نا آگاهی، تنبلی، افسردگی و غیره . از رسیدن به خودشان از داشتن بدنی زیبا، اصلاح شده و معطر، ظاهری آراسته، زیبا، دهان خوشبو و غیره خودداری می کنند .

دومین گروه زنانی هستند که تمایل به رابطه جنسی ندارند و کم میل (کاهش میل جنسی در زنان) هستند .

سومین گروه زنان، زنانی هستند که رابطه جنسی با آنها  بسیار دشوار، پر درد سر و آزار دهنده است . مانند: زنانی که رابطه جنسی را پلید می دانند یا رابطه با آنها دردناک است و یا زنانی که مدام ایراد می گیرند و همسر خود را همراهی نمی کنند . در چنین وضعیتی هم ممکن است مرد در گذر زمان به انحراف خود ارضایی روی آورد و اگرچه خود می داند در حال آسیب زدن به خود است اما این آسیب را به رابطه دشوار ترجیح می دهد .

نتیجه گیری

خود ارضایی در مردان متاهل یک شکست در زندگی مشترک محسوب می شود . عواقب غیر جنسی مانند: پرخاشگری، قهر، ایراد گرفتن، بی اعتنایی به همسر و خانواده، پرداختن به امور حاشیه ای و غیره را هم می تواند به دنبال داشته باشد . چرا که معمولا بخشی از احساس مردانگی در مردان وابسته به رابطه جنسی خوب و کامل با همسر خودشان است و مردی که در این رابطه شکست می خورد، احساس غرور و مردانگی خودش را در مقابل همسرش از دست می دهد .

نکته مهمی که وجود دارد این است که خوشبختانه این معضل به سادگی قابل حل است و حتما اگر در زندگی مشترک خود به چنین مشکلی برخورد کردید حتما حتما با یک مشاوره در این زمینه صحبت کنید و کمک های تخصصی لازم را دریافت کنید .

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به روانشناس خوب در تهران مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

روش های رهایی از خود ارضایی

لذت جنسی را چگونه پایدار کنید؟

روشی برای رهایی از عوارض کمال گرایی

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

One thought on “خود ارضایی در مردان متاهل

  1. منیر - مارس 23, 2019 در 12:49 ب.ظ

    سلام خداقوت همسرمن یه بار دیدم که خودارضایی داره و من خیلی از این قضیه اذیت شدم و خیلی از اون موقع ناراحتم و نمیدونم باید چه کار کنم . خواستم ازتون بپرسم من باید چه کار کنم و به نظر شما این نشونه اینه که از رابطه داشتن با من راضی نیست . میشه کمکم کنید خیلی دارم اذیت میشم .

    پاسخ

پاسخ

پنج × 4 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button