تهران، شهرک غرب، خیابان فرحزادی، خیابان حافظی، پلاک ۱۱و۹، واحد اول غربی

زهرا امام / مشاوره قبل از ازدواج / چگونه همسر ایده آل باشیم؟
۳ دقیقه
چگونه همسر ایده آل باشیم؟

چگونه همسر ایده آل باشیم؟

آنچه می خوانید...

چگونه همسر ایده آل باشیم؟

زهرا امام روانشناس و مشاوره خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره داشتن یک همسر ایده آل اظهار کرد: موفقیت در زندگی مشترک نتیجه گفت‌وگو و تغییر و هماهنگی در جهت خواست زوجین از یکدیگر است.

او افزود: خانواده به عنوان یک نهاد به صورت مدام و متقابل، نیازمند صرف زمان و انرژی است.

این روانشناس خوب در تهران  با بیان اینکه برای یک همسر خوب بودن باید گذشت را در زندگی مشترک فراموش نکنیم، گفت: اشتباهات گذشته را بازگو نکنید، چراکه یاد آوری این موارد مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه باعث دور شدن زوجین از یکدیگر می‌شود.

چگونه همسر ایده آل باشیم؟
چگونه همسر ایده آل باشیم؟

امام با بیان اینکه هر فرد نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد، تصریح کرد: هرگز همسر خود را مقایسه نکنید، چراکه انسان‌ها تفاوت‌های فردی بسیاری با یکدیگر دارند.

او با اشاره به اینکه همسر ایده آل معتقد به رابطه دو طرفه است، اضافه کرد: این گونه افراد برای برقراری رابطه دو طرفه همواره تلاش می‌کنند و به حریم خصوصی شریک زندگی خود اعتقاد دارند و به این حریم احترام می‌گذارند.

این روانشناس گفت: یک همسر ایده آل، اولویت اولش در زندگی همسرش است و همواره گفت‌وگو با او را در اولویت کارهای خود قرار می‌دهد. همچنین مهارت‌های گفت‌وگوی موثر را می‌داند، به این معنا که هرگاه برایشان مشکلی پیش آید، از طریق گفت‌وگوی منطقی با همسرش و در فضایی توأم با احترام سعی در حل مشکل دارد.

او افزود: همسر ایده آل ” زبان عشق ” همسرش را بلد است و می‌داند که چه زمانی باید کنارش باشد، نیاز‌های عاطفی همسرش را به خوبی می‌شناسد و می‌داند او از چه کلمات و کادویی خوشش می‌آید.

امام با بیان اینکه همسر ایده آل منطقی است، گفت: همسر ایده آل انتظارات منطقی از شریک زندگیش دارد و خود را به خوبی می‌شناسد، یعنی به خودشناسی رسیده است.

این روانشناس با بیان اینکه همسر ایده آل به آینده خوش بین است، افزود: همسر ایده آل افکار منفی را از خود دور می‌کند و مسئولیت پذیر است. این فرد مستقل و قابل اعتماد است و هیجانات خود را کنترل می‌کند و همدلی لازم را با همسر خود دارد.

او گفت: همسر ایده آل همواره با حمایت و تشویق شریک زندگی‌اش، او را برای موفقیت ترغیب می‌کند و در جهت بهبود رابطه‌شان تلاش می‌کند، چراکه می‌داند رابطه نیاز به تلاش دارد.

امام با بیان اینکه همسر نمونه، بهترین دوست شریک زندگی خود است، تصریح کرد: همسر ایده آل هر زمانی که اشتباهی را مرتکب شود، قادر به گفتن “ببخشید ” است و سعی در رفع اشتباه خود دارد.

زهرا امام (روانشناس)

مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی
درمان اختلالات روانشناختی (وسواس ,افسردگی و…)
- آموزش خانواده(ارتباط موثرزوجین شیوه های فرزندپروری ومهارت های زندگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *