تهران، شهرک غرب، خیابان فرحزادی، خیابان حافظی، پلاک ۱۱و۹، واحد اول غربی

زهرا امام / بیماری های روانی / رابطه الکل با خودکشی
۳ دقیقه
رابطه الکل با خودکشی

رابطه الکل با خودکشی

آنچه می خوانید...

رابطه الکل با خودکشی

الکل فی نفسه دلیل خودکشی نیست اما دیده شده است که نوجوانانی که به طور افراطی الکل مصرف می کنند در خطر بالای خودکشی قرار دارند . نزدیک به ¼ جوانانی که مرتکب خودکشی می شوند مقدار زیادی الکل در جریان خونشان وجود داشته است و شواهدی در دست است که نشان می دهد الکل تاثیر روی مغز و نورون های عصبی بازدارنده که کارشان بازداری تکانش ها و رفتار های محاربه ای است را با کاهش عملکرد مواجه می کند . بسیاری از نوجوانان ، مشروبات را از کم شروع می کنند و به تدریج افزایش می دهند تا جایی که به زیاد ترین حد ممکن می رسد . این الگوی مصرف نوجوانان افسرده ای است که غمگین و به فکر آسیب به خود است . در حالی که مصرف زیاد منجر به بدتر شدن افسردگی می شود . اگر فرزند افسرده تان به این شیوه گرفتار است خیلی مهم است که وقت و انرژی بگذارید تا به او کمک کنید . کمک از یک روانشناس خوب بسیار تاثیر گذار است .

رابطه الکل با خودکشی
رابطه الکل با خودکشی

افراط در مصرف الکل منجر به افسردگی می شود و کار را تا جایی مشکل می کند که نمی دانیم کدام اول بوده، افسردگی یا مشروبات الکلی، که راه آسانی برای توجیه نوجوان است (کسی که افسرده است ، دلیل مناسبی برای مصرف الکل دارد) سیکل معیوب مشروبات که منجر به افسردگی و آن هم باعث مصرف بیشتر در جهت تسکین رنج و غم افسردگی می شود را بشکنید .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

رفتار های خود زنی و آسیب به خود

زمانی که نوجوانی آشفته و عصبانی است، به عنوان راهی برای کاهش تنش و تشویق، به خود آسیب می رساند . اغلب مچشان و روی آرنجشان را با استفاده از چاقو، تیغ اصلاح صورت، شیشه شکسته و یا هر وسیله ی تیز دیگری می برند و درباره دردی که به خود وارد کرده اند می گویند: زمانی که به خودشان جراحتی وارد می کنند، آن را به درد هیجانی که منجر به این کار شده ترجیح می دهند به طوری که از این راه به بهبودی درد های عاطفیشان کمک می شود .
ممکن است برای شما به عنوان بزرگسال درک آن بسیار سخت باشد و بیشتر والدین با این رفتار ها عمیقا متاثر و عصبانی می شوند . البته همه نوجوانانی که بخشی از بدنشان را میبرند، افسرده نیستند و فقط بعضی از این ها خودکشی می کنند اما در حال حاضر به دردسر افتاده اند و نیاز به کمک دارند . در این مورد والدینی که متوجه علائم و یا جراحتی در بازوی نوجوانشان می شوند باید حتما درباره اینکه، چگونه به آن ها جراحت وارد شده، سوال کنند و خود را با نپرسیدن و انکار فریب ندهند .
به طور کلی ، هدف کمک به نوجوان است که رفتار های خود تخریبی را ترک کند و راه های سالمی را برای پرداختن به مشکلاتش در پیش گیرد .
زهرا امام روانشناس خانواده در تهران، بعد از مشاوره و صحبت با این افراد توصیه ها و بهترین راهکار برای درمان این افراد ارائه می دهند .

زهرا امام (روانشناس)

مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی
درمان اختلالات روانشناختی (وسواس ,افسردگی و…)
- آموزش خانواده(ارتباط موثرزوجین شیوه های فرزندپروری ومهارت های زندگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *