درد و دل با فرزندان درست یا غلط؟

درد و دل با فرزندان درست یا غلط؟ آیا درد و دل با فرزندان بر آن ها تاثیر مخربی می گذارد ؟ آیا والدین باید در رابطه با مشکلات زندگی خود با فرزندان صحبت کنند ؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ برای این سوالات هستید توصیه می شود ادامه مطلب را مطالعه کنید . زهرا امام روانشناس خوب در تهران در ادامه به بررسی این موضوع می پردازند .

درد و دل با فرزندان درست یا غلط؟

درد ودل با فرزندان

باید گفت،هر چقدر در زندگی احساس ناتوانی و عجز کردید به هیچ وجه با فرزندانتان درد و دل نکنید . به خاطر داشته باشید که فرزندان شما مشاور و یا درمانگر شما نیستند . درد ودل کردن با کودکان باعث می شود که وجه والدین در نزد کودکان، ناتوان جلوه کند .کودکانی که بار مسئولیت ها و رنج های والدینشان را متحمل می شوند، اکثرا احساس ناتوانی می کنند و اعتماد به نفس خودشان را در زندگی از دست می دهند .

صحبت های زهرا امام روانشناس در تهران

تربیت کودکان

چند نکته در تربیت کودکان وجود دارد که با دانستن آن ها می توانید از بروز بسیاری از رفتار های زننده و زشت جلوگیری کنید، تا کودکان خود را با سلامت کامل روانی پرورش دهید، از جمله:
از مهمترین این موارد درد ودل با فرزندان است که در ابتدا هم بررسی شد . در حقیقت با درد و دل با فرزندان ، احساس درماندگی ، بیچارگی را در وجود او جای می دهیم. این کودک آنچنان از لحاظ روحی آسیب می بیند که گویی به آن تجاوز شده است . باید بدانید که، درد و دل با فرزندان به نوعی تجاوز روانی محسوب می گردد .
این کودکان هستند که باید در رابطه با مشکلات خود در مدرسه ، محیط خانه و بیرون از منزل با والدین خود صحبت کنند. دوست خوبی برای فرزند خود باشید اما این را به خاطر داشته باشید که قرار نیست کودکان دوست خوبی برای شما باشند .

 

 

این حق کودکان است که در رابطه با مشکلات و دغدغه های خود با پدر و مادر خود صحبت کنند .
روزی که از همسر خود در حال بدگویی پیش فرزند خود هستید، در حال آسیب روانی به فرزند خود نیز می باشید .
احساس نا امنی، بیچارگی ، اضطراب ، خشم و عصبانیت در این کودک روز به روز بیشتر می شود .
سعی کنید در رابطه با مشکلات زندگی خود با روانشناس و مشاور در این زمینه صحبت کنید .
کودکان شما حلال مشکلات شما نیستند و از آن ها نخواهید که مشکلات بین شما و همسرتان را حل کنند .

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

سه × 4 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button