تهران، شهرک غرب، خیابان فرحزادی، خیابان حافظی، پلاک ۱۱و۹، واحد اول غربی

زهرا امام / مشکلات جنسی / تربیت جنسی کودکان
۳ دقیقه
تربیت جنسی کودکان

تربیت جنسی کودکان

آنچه می خوانید...

تربیت جنسی کودکان

والدین در پاسخ به سوالات جنسی کودکان واکنش های گوناگون زیر را دارند

هیچ گونه اطلاعاتی به فرزندشان نمی دهند

گاهی اوقات والدین در محیط منزل با خشونت رفتار می کنند و فضای وحشت انگیزی به وجود می آورند که کودک جرأت نمی کند درباره ی مسائل جنسی سوال کند و اگر هم سوال کند با پاسخ شدید الحن آنها مثل : ” با گفتن کلماتی مانند: بی تربیت، بچه ی پررو، دیگه از این حرف ها نزنی ها و…” احساس شرم و گناه را در کودک بوجود می آورند.

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

وقتی کودک پاسخ سوال های ساده ی خود را دریافت نکند، کنجکاوی ها و احساس نیاز به پاسخ در او سرکوب می شود و مسائل جنسی برای او تبدیل به دنیای وهم آلود، پر رمز و راز و همراه با شرم و گناه و گاه عقده می شود که معلوم نیست در بزرگسالی به چه شکلی بروز می کند، یا برای دریافت پاسخ مجبور می شوند به منابع خطرناک مثل دوستان ناباب و فیلم های ناجور رجوع کنند.

برخی والدین اطلاعات کم و غلط به فرزندشان می دهند

برخی والدین از سوالات بی امان و بیشمار فرزندشان به تنگ می آیند و چون نمی دانند چه پاسخی به آنها بدهند، متوسل به دروغ گویی می شوند و اطلاعات نادرست و تحریف شده به فرزندانشان می دهند.

مثلاً در پاسخ به سوال ” من چه جوری به دنیا آمدم؟” می گویند: ” آقا کلاغه تو را از آسمان به منزل ما انداخت ” یا ” تو را از مغازه خریدیم” چون کودکان بعداً متوجه حقیقت می شوند، اعتمادشان به والدین کم می شود.

تربیت جنسی کودکان
تربیت جنسی کودکان

برخی والدین اطلاعات بسیار زیاد به فرزندشان می دهند

بعضی والدین که فکر می کنند خیلی مدرن و امروزی هستند، تصور می کنند مسائل جنسی را یکجا، بدون پرده  پوشی و خیلی واضح و باز، به فرزندشان منتقل می کنند. در صورتیکه سوالات کوتاه و مختصر کودکان پاسخ های خیلی کوتاه و مفید والدین را می طلبد چرا کودک هضم بعضی مسائل را به دلیل نداشتن تفکر انتزاعی ندارد.

برخی والدین پاسخ های مناسب و آموزش های صحیح به فرزندشان می دهند

این والدین وقت و انرژی لازم را جهت تربیت درست فرزندشان به کار می برند. کتاب های متعدد تربیتی می خوانند، در کلاسهای آموزشی شرکت می کنند و فرزندانشان به آنها اعتماد دارند و هر زمان که سوالی  به ذهنشان رسید بدون پرده پوشی، احساس ترس و شرم آن را از پدر و مادر خود می پرسند.

شما مادران و پدران گرامی می توانید با مراجعه به روانشناس خوب،  راه های صحیح تربیت جنسی کودکتان را بیاموزید.

برخی از خدمات سرکار خانم زهرا امام
درمان مشکلات جنسی
روانشناسی کودک و نوجوان
روانشناسی خانواده
اختلال خواب

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت سرکار خانم زهرا امام

زهرا امام (روانشناس)

مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی
درمان اختلالات روانشناختی (وسواس ,افسردگی و…)
- آموزش خانواده(ارتباط موثرزوجین شیوه های فرزندپروری ومهارت های زندگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *