بهترین روانشناس آنلاین

با ماشینی شدن دنیای امروزی و افزایش مشغله های افراد در کار و زندگی و همچنین افزایش روزافزون ترافیک در شهرها، مراجعه حضوری به مطب پزشک ها سخت و دشوار شده است همچنین در برخی مواقع ممکن است فرد شرایط مراجعه حضوری به روانشناس را نداشته باشد در این صورت مشاوره آنلاین می تواند بسیار کمک کننده و موثر باشد. خوشبختانه علم و تکنولوژی در قرن حاضر پیشرفت زیادی داشته است و دیگر برای تمامی کارها نیازی نیست که به صورت حضوری مراجعه کنیم.
با گسترش اینترنت و بهبود خدمات آن، امروز بسیاری از بیماران از شهرهایی دیگر و حتی از کشورهایی دیگر با پزشک در ارتباط هستند و مشکلات خود را مطرح می کنند و در واقع ویزیت آنلاین می شوند که این مسئله می تواند بسیار موثر باشد.
در حقیقت روانشناسی نیز یکی از همین رشته های پزشکی است که به راحتی می توان از طریق اینترنت به صورت آنلاین با پزشک ارتباط برقرار کرد و مشاوره شد.
اما همان طور که برای مشاوره های حضوری سختگیری هایی وجود دارد و همیشه به دنبال یک روانشناس خوب می گردیم تا مشکلمان در اسرع وقت حل شود، در مورد مشاوره روانشناسی غیرحضوری نیز باید سختگیری هایی وجود داشته باشد تا یک جلسه مشاوره مطلوب برای رفع مشکلاتمان داشته باشیم و بهترین مشاوره آنلاین را انتخاب کنیم. اما در واقع یک مشاوره آنلاین خوب چه ویژگی هایی دارد؟
ما در این مقاله سعی داریم با آگاه سازی شما عزیزان در خصوص ویژگی های یک روانشناس آنلاین خوب، به شما کمک کنیم تا بهترین روانشناس را انتخاب کنید و جلسه مشاوره مطلوبی داشته باشید و مشکلاتتون از طریق جلسه مشاوره آنلاین برطرف شود.
با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی مزایای مشاوره آنلاین و بهترین روانشناس آنلاین بپردازیم.

روانشناس آنلاین چه مشکلاتی را حل می کند؟

دکتر زهرا امام، روانشناس در تهران، معتقد است که همان طور که روانشناس حضوری می تواند در زمینه مشاوره ازدواج، خانواده، مشکلات جنسی، مشکلات تحصیلی، مسائل کودکان، اختلالات خواب و … مشاوره دهد، مشاوره آنلاین یا روانشناس تلفنی نیز می تواند در زمینه های گوناگون به رفع مشکلات افراد بپردازد.

مسائل قابل حل از طریق مشاوره روانشناسی آنلاین عبارتند از:

روانشناسی آنلاین قبل از ازدواج

روانشناسی و مشاوره آنلاین پیش از ازدواج برای زوج هایی که در مرحله ازدواج هستند اما امکان مراجعه حضوری به روانشناس را ندارند، می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و به آنها کمک می کند که درباره تفاوت ها، افکار و عقاید یکدیگر اطلاعات پیدا کنند.

روانشناسی آنلاین خانواده

همچنین روانشناسی خانواده برای کسانی که به دلیل شرایط و مشکلات و مشغله کاری فرصت مراجعه حضوری به روانشناس را ندارند اما همواره به دنبال رفع مشکلات و دست یافتن به زندگی خوب در کنار یکدیگر هستند می تواند بسیار موثر باشد و کمک شایانی به زندگی افراد کند.

روانشناسی آنلاین برای رفع اختلال خواب

ممکن است افراد بسیاری بر اثر فشار ها کاری، استرس، اضطراب و برخی عوامل دیگر دچار اختلال در خواب شوند و این مسئله اغلب مشکلات فراوانی را برای آنها به وجود آورده باشد اما  به دلیل مشکلات و مشغله کاری فراوان  امکان مراجعه حضوری به روانشناس و درمان این اختلال را نداشته باشند.

در حقیقت مشاوره آنلاین برای درمکان درمان توسط یک بهترین روانشناس می تواند بسیار کمک کننده باشد و مشکلات فرد را برطرف سازد.

روانشناسی آنلاین کودکان

همچنین روانشناسی کودک نیز توسط مشاوره آنلاین امکان پذیر و برای والدینی که به فکر سلامت کودک خود هستند اما به دلیل برخی مشکلات امکان مراجعه حضوری را ندارند موثر است و می تواند از بروز مشکلات جدی که در آینده کودکان  تاثیر گذار است، جلوگیری کند.

روانشناسی آنلاین برای درمان و رفع افسردگی و اضطراب

برای افرادی که دچار اضطراب و علائم بروز افسردگی هستند و توانایی و امکان مراجعه حضوری به روانشناس را ندارند می تواند از پیشرفت افسردگی و بروز مشکلات جدی جلوگیری کند.

روانشناسی آنلاین برای رفع مشکلات کاری

همچنین در طی مشاوره آنلاین توسط یک روانشناس خوب می توانید به رفع مشکلات کاری و بهبود آنها توسط مشاوره بپردازید.

مشاوره آنلاینمزایای روانشناسی آنلاین چیست؟

تاثیر روانشناسی و روان درمانی در حل مشکلات و مسائل مختلف بر کسی پوشیده نیست؛ علم روانشناسی توانسته با پیشرفت های خود بسیاری از افراد را از دغدغه های بزرگ و نگران کننده رها کند.

اما همان طور که گفتیم، بسیاری از افراد به دلیل نداشتن فرصت کافی برای مراجعه حضوری به یک روانشناس خوب، در جهت رفع مشکلات اقدام نمی کنند. در نتیجه مشکلات آن ها روی هم تلنبار شده و هر روز اوضاع بدتر می شود.در این صورت، مشاوره آنلاین و روانشناسی غیرحضوری بهترین راه حل برای این افراد است.

از میان مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  امکان ارتباط راحت و آسان با بهترین روانشناس حتی از شهر یا کشور دیگر

این مسئله یکی از مزایای مشاوره انلاین به شمار می رود و شما می توانید در هر جای دنیا که قرار دارید بدون محدودیت، با یک روانشناس خوب جلسه مشاوره داشته باشید.

 •   تاثیر بیشتر روانشناسی آنلاین به دلیل راحتی فرد 

در حقیقت به دلیل اینکه مشاوره انلاین در خانه یا محل کار خود فرد است فرد احساس راحتی بیشتری نسبت به مراجعه حضوری دارد و می تواند با احساس راحتی بیشتر مسائل را به روانشناس خود انتقال دهد که این مسئله می تواند کمک شایانی به روند مشاوره داشته باشد.

 • هزینه مناسب

همچنین لازم به ذکر است که مشاوره آنلاین اغلب هزینه مناسب تری دارد و افراد می توانند با صرف هزینه کم تر یک جلسه مشاوره با یک روانشناس خوب داشته باشند.

 •  عدم اتلاف وقت در ترافیک

یکی دیگر از مزایای مشاوره انلاین این است که افراد برای مراجعه به روانشناس و داشتن یک جلسه مشاوره، مجبور به ماندن در ترافیک و اتلاف وقت نیستند و هر زمانی که می خواهند می توانند در خانه یا محل کار خود مشاوره آنلاین داشته باشند.

مشاوره روانشناسی آنلاین
مشاوره روانشناسی آنلاین

بهترین روانشناس آنلاین در تهران چه کسی است؟

از میان ویژگی های یک روانشناس آنلاین خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دقیق و مسئولیت پذیر باشد و در زمان مقرر شده برای ارتباط با بیمار اقدام کند؛
 • به روانشناسی و مشاوره تسلط کامل داشته باشد؛
 • به حرف های مراجعه کننده به خوبی گوش کند؛
 • با آرامش به بیمار کمک کند و حس اعتماد در او ایجاد کند؛
 • راه حل های مناسب را به بیمار پیشنهاد کند به گونه ای که بعد از ند جلسه، فرد شاهد پیشرفت روند بهبود خود باشد؛
 • اسرار بیمار را کاملاً حفظ کند؛
 • فضایی ایمن و به دور از اضطراب برای مشاوره آنلاین ایجاد نماید.

در پایان این که

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به دلایل مختلف در زندگی خود با مشکلاتی مواجه شده اید، اما زمان کافی برای مراجعه به بهترین روانشناس در تهران را ندارید و یا آن که ساکن شهر یا کشور دیگری هستید و ترجیح می دهید که یک روانشناس خوب در تهران پیدا کنید، با انتخاب مشاوره روانشناسی آنلاین می توانید به رفع مشکل هر چه زودتر اقدام نمایید.

 

زهرا امام

 • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
 • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
 • درمان اختلالات روانشناختی
 • آموزش خانواده

پاسخ

4 × 2 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button