با همسر رفیق باز چکار کنیم؟

با همسر رفیق باز چه کنیم ؟ این سوالی است که خیلی از مراجعین به مطب زهرا امام روانشناس در تهران دارند، اینکه رفیق بازی یا به اصلاح گذراندن وقت بیش از اندازه با دوستان در خارج از منزل چه عواقبی دارد ؟ آیا می تواند سبب خیانت همسر شود؟ متاسفانه برخی از زوجین این شکایت را دارند که همسر آن ها تنها برای خواب به منزل می آید و اکثر اوقات وقت خود را با دوستانشان سپری می کنند، چگونه باید با این رفتار آن ها برخورد کرد ؟ اگر شما هم این مشکل را دارید و به دنبال یه راه کار برای آن هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

با همسر رفیق باز چکار کنیم؟

با همسر رفیق باز چکار کنیم؟

بررسی علل

قبل از برطرف کردن مشکل ،باید به دنبال ریشه و اساس مشکل باشید . به طور حتم خانم ها عمدتا آمادگی بیشتری دارند که خود را درگیر همسر و خانواده کنند تا آقایون و به طور طبیعی در بیشتر موارد خانم ها در منزل هستند و آقایون در خارج از منزل که سبب می شود ، تعاملات و موقعیت های شغلی آن ها اینگونه ایجاب کند که دوستان بیشتری داشته باشند. در مقابل خانم هایی هستند که بیش از حد طبیعی درگیر همسر و خانواده هستند که به اصلاح به این دسته از زن ها زنان هرا گفته می شود . شخصیت زنان به هفت دسته تقسیم می شود، که یکی از این دسته ها زنان هرا هستند . منظور از زن هرا به این معنی است که این دسته از خانم ها خیلی شوهر دوست و انحصار طلب هستند، که گاهی اوقات انحصار طلبی خود زن است که باعث مشکل در خانواده می شود.در این مورد مشکل از همسر نیست و باید زن علت را در خود جویا شود .
البته همیشه اینگونه نیست ، اگر شما از آن دسته از زنان هستید که به محض رسیدن همسرتان به منزل توبیخ ها و سرزنش هایتان را شروع می کنید ، به طور طبیعی همسر تان در گذر زمان از خانه گریز می کند و تمایل بیشتری برای گذراندن وقت خود با دوستان دارد .

بهترین راهکار برای زنان انحصار طلب

• دست از سرزنش و انتقاد بردارید .
• هنگام ورود همسرتان به منزل، از بروز رفتار های خشونت آمیز و سرزنش آمیز خودداری کنید و با روی باز برخورد کنید .
• برای رفع مشکلات باید زمان خاصی را برای حل آن در نظر بگیرید، نباید با هر بار ملاقات همسر مطرح و بازگو شود .

عدم تامین نیازهای عاطفی

دومین مورد می تواند به دلیل عدم تامین نیاز های عاطفی باشد ، گاهی مرد به دلیل رفع نشدن نیاز های عاطفی خود وقت خود را دوستان خود سپری می کند .

نیاز های سرکوب شده دوران جوانی

خیلی از افراد به دلیل اینکه در دوران جوانی به دلیل شرایط خاص نتوانسته اند با دوستان خود وقت بگذرانند این مشکل را ایجاد می کنند . به طور مثال برخی از خانواده ها فرزندان را از تفریح باز می دارند و اینگونه اعتقاد دارند که آن ها باید تمام دوران جوانی خود را به درس خواندن و یا کار کردن بگذرانند . همین افراد بعد از ازدواج ، با بدست آوردن آزادی به اصلاح رفیق باز می شوند .
پس می توان گفت ، گذراندن بیشتر وقت با دوستان می تواند دلایل بسیاری داشته باشد شما برای حل این اختلال بهتر است قبل از پیدا کردن راه حل به دنبال ریشه و علت اصلی آن باشید .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

اما راه حل چیست ؟

لحظاتی را به همسر خود زمان دهید که تنها باشد و به تنهایی های او احترام بگذارید.
اینکه همسرتان گاهی اوقات با دوستان خود وقت بگذارند، ناپسند نیست، اگر حد آن خارج شود ممکن است مشکلاتی با خود داشته باشد، اجازه دهید همسرتان گاهی اوقات با دوستان خود وقت بگذراند .
برای خود فعالیت های لذت بخش داشته باشید . یعنی اینگونه نباشد که تنها همسر به دنبال تفریح باشد، سعی کنید گاهی اوقات تنها به خود فکر کنید و به فعالیت هایی که از انجام آن لذت می برید بپردازید، گاهی برخی از زن ها مسافرت حال آن ها را خوب می کند برخی دیگر کلاس های تفریحی، پس برای خود ارزش قائل شوید .
تدارک دیدن فعالیت های لذت بخش مشترک، خیلی موثر است.
کاری کنید که همسرتان از وقت گذراندن با شما لذت ببرد.
سعی کنید دوستانی که متاهل هستند را وارد زندگی خود کنید تا بتوانید شما هم در کنار همسرتان از زندگی لذت ببرید.در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با مطب زهرا امام روانشناس خوب در تهران تماس بگیرید .

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

بیست + یازده =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button