بهترین روانشناس خانواده در تهران

بهترین روانشناس خانواده در تهران کیست ؟ چگونه می توان یک روانشناس خوب در تهران  را انتخاب کرد ؟   چه افرادی  نیاز به مراجعه به روانشناس دارند؟

می توان گفت که انتخاب یک روانشناس خوب خانواده برای حل مشکلات خانوادگی از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند بسیار کمک کننده است.

چه افرادی  باید  به روانشناس مراجعه کنند ؟

بزرگترین مشکل زوجین نداشتن مهارت گفتگوی موثر با یکدیگر می باشد . به این معنا که زمانی که مشکلی رخ می دهد ، به جای  حل مشکل در شرایط و فضای منطقی سعی می کنند با داد و بیداد کردن و فریاد زدن  تلاش برای خاموش کردن  صحبت های طرف مقابل می کنند . به یاد داشته باشید که در صورتی که به این موضوع اهمیت ندهید زندگی شما در دو جهت مختلف و متفاوت شروع به رشد خواهد کرد .

بهترین روانشناس خانواده در تهران

بهترین روانشناس خانواده در تهران

انتخاب درست  داشته باشید !

از آنجا که ازدواج کاملا بر اساس انتخاب خود فرد انجام می شود،پس سعی کنید انتخابی درست داشته باشید .  قبل از ازدواج  شناخت کافی   زمینه ساز برای انتخابی درست و آگاهانه  است .  در مراسم خواستگاری  بر طبق اصول ایرانی  ها معمولا  صحبتی بین دختر و پسر  صورت می گیرد، سعی کنید از همین ابتدا  اساس روابط  خود را بر شناخت   طرف مقابل  بنا کنید، پرسیدن  سوال های همچون  رنگ، غذا، لباس مورد  علاقه و..  کمکی به شناخت درست  نمی کند .  باید  سوالات  خود را دسته بندی  کنید .  به این معنی که موقعیت  هایی که ممکن است در آینده  برایتان پیش آید را مطرح کنید .  واکنش های طرف مقابل در  موقعیت های مختلف  امری بسیار مهم است . قبل از  ازدواج سخت گیری داشته باشید نه سهل گیری .

اگر افراد  قبل از ازدواج فرد مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنند، می توانند  در  زندگی آینده خود  به تفاهم برسند و  این انتخاب درست تا حد قابل توجهی  عدم تفاهم و مشاجره بین  زوجین را کاهش می دهد .

مشاوره با روانشناس قبل از ازدواج

مشاوره و صحبت با  یک روانشناس خوب  می تواند کمک بسیاری  به شما بکند .   حتی در  حد امکان سعی کنید با فرد مقابل  به روانشناس مراجعه کنید .  برخی از خصوصیات  اخلاقی  در فرد  وجود دارند که حتما لازم است  با کمک   یک روانشناس مورد بررسی قرار گیرند .

اگر بخواهیم  راه های شناخت  قبل از ازدواج  را دسته بندی کنیم می توانیم موارد زیر را بیان کنیم :

خانواده باید  میحط مناسبی  برای  شناخت ایجاد کنند .

از  سوالات سطحی  بگذرید ، تمرکزتان  بر  واکنش فرد در موقعیت  و مکان های مختلف باشید . با طرح سوالات عمقی، فرد را  بشناسید .

افرادی که با شناخت کامل ازدواج می کنند ، تفاهم  بیشتری با یکدیگر در زندگی مشترک دارند،  البته  تفاهم زوجین  دلیل بر این  نیست که هیچگونه تعرض و مشاجره ای بین  طرفین نگیرد . باید این تعارض ها را کشف کرد، احترام  به تفاوت ها  گذاشت ، تمام این موارد  می تواند  کمک  کنند  که  فرد یک زندگی  خوب داشته باشد .

این الگوی نادرستی  است که گمان شود، نباید هیچ گونه مشکلی با طرف  مقابل  وجود داشته باشد .

گاهی برخی افراد  که برای مشاوره  به زهرا امام روانشناس  خانواده  مراجعه می کنند، و این سوال را دارند که آیا  برای داشتن  یک زندگی موفق  قبل از ازدواج  عشق  ملاک  است،   باید گفت  احترام  گذاشتن  به یکدیگر  اصل بسیار مهم است ،  زمانی که  زوجین به یکدیگر احترام می گذارند  پس یکدیگر را  دوست دارند .  توجه به یکدیگر،  توجه  به  نظرات و عمل به آن ها دوست داشتن واقعی است .

روابط فرا زناشویی چیست؟

روابط فرا زناشویی چیست؟ علل ایجاد روابط فرا زناشویی چیست ؟ چه نظریه ها و درمان  هایی برای  روابط فرا زناشویی تعریف شده است؟  در ادامه دکتر زهرا امام بهترین روانشناس خانواده در  تهران  به بررسی این موضوع می پردازند .

یکی از مشکلاتی که متاسفانه در برخی از  زندگی  های زناشویی دیده می شود،  روابط فرازناشویی است .  زمانی که  به خانم و یا آقایی خیانت می شود، معمولا این سوال در ذهنش شکل می گیرد که  من چه مشکلی داشتم  که  همسرم  با آن خانم و یا آقا ارتباط برقرار کرد .

نمی توان این مسئله را رد کرد که در پیدایش این مشکل طرف مقابل  نقش دارد، اما نقش آن ها به صورت یکسان نیست .  گاهی یکی از طرفین  بیشتر  نقش دارد  و  گاهی کمتر. حتی گاهی این ضلع سوم که از آن یاد می کنیم، ممکن است انسان نباشد ،  غرق شدن در کار، غرق شدن در فضای مجازی، کار کردن و  حتی غرق شدن در فعالیت ها فرد باشد .

اگر در جایی از زندگی خود متوجه شدید که  بین شما و همسرتان فاصله ای  ایجاد شده است، حتما با یک مشاور در این زمینه صحبت کنید .

یکی از سوالات پرتکرار مراجعین  به  زهرا امام در این رابطه است  که در صورت فهمیدن  روابط پنهانی  همسر خود با  فرد دیگر  چگونه رفتار کنیم؟

در مرحله اول  این موضوع  را با خانواده  خود و یا همسرتان مطرح نکنید . صحبت کردن با خانواده در این  باره مشکلی را  حل نمی کند، زیرا  اگر حتی فرد  اشتباه خود را بفهمند، دیگر نمی تواندآن را جبران کند. از آنجا که  با بروز  این مشکل ممکن  است فرد  از  لحاظ روحی و روانی آسیب ببیند  پس سعی نکنید  کیف و  یا موبایل  همسرتان را  جستجو کنید، این کار  نه تنها کمکی نمی کند بلکه شرایط را بدتر هم می کند .  با همسرتان  صحبت کنید،   سعی کنید از طریق گفتگو  با او  مشکل خود را برطرف کنید .

چرا افراد به روابط فرا زناشویی روی می آورند؟

می توان این روابط  را به دو بخش دسته بندی کرد،  دسته اول  بی وفایی و  سرد مزاجی فرد و دسته دوم  خیانت  فرد است.  اگر روابط  فرا زناشویی به دلیل بی وفایی فرد  رخ دهد  می توان گفت، نسبت به خیانت موضوع خفیف تر است . خیانت   انواع مختلفی دارد  که شامل،  خیانت جنسی،  خیانت عاطفی  و  در اخر  خیانت  عاطفی جنسی می باشد.

پس افراد  که به یکدیگر خیانت  می کنند  می تواند  دلایل  زیادی داشته  باشد. همچنین در برخی موارد نیز زنان و مردان دچار بحران های میانسالی شده و به سمت این روابط گرایش پیدا می کنند.

سعی کنید  با حفظ صمیمیت بین  یکدیگر  روابط خود را حفظ کنید  که منجر  به  بروز  اختلافات و در نتیجه روابط فرا زناشویی در یکدیگر نگردد.

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

بیست + سه =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button