تهران، شهرک غرب، خیابان فرحزادی، خیابان حافظی، پلاک ۱۱و۹، واحد اول غربی

۲ دقیقه
سلامت-روان

سلامت روان

آنچه می خوانید...

سلامت روان

 افرادی که دارای سلامت روان می باشند باید بتوانند توانمندی های خود را به درستی بشناسند و بتوانند به طور موثری با استرس های روز مره موجد در زندگی مقابله کنند و به صورت مفید و موث در جامعه فعالیت داشته باشند .

منظور از سلامت نباید تنها داشتن سلامت جسمانی باشد بلکه حفظ سلامت روان نیز برای تعیین ملاک سلامت افراد حائز اهمیت می باشد .

افرادی که از سلامت کامل روان برخوردارند در برخود با احساسات باید به گونه ای رفتار کنند که احساسات خود را سرکوب نکنند و در عین حال مهار گسخته احساساتشان را بروز نکنند .

سلامت-روان

این افراد حتی  با بروز استرس های مختلف در زندگی به طور موقت هم دچار مشکل نمی شوند  ،علاوه بر اینکه کیفیت زندگی آن ها به مراتب بهتر است می توانند به سایر افراد برای داشتن یک زندگی خوب و سالم کمک کنند .

برای داشتن روان سالم داشتن سه اصل می تواند کمک کننده باشد

  • آرامش

داشتن آرامش بدون شک می تواند اولین و مهم ترین عامل برای داشتن یک روان سالم باشد . افرادی که دارای آرامش هستند می توانند به شکا متعادلی امور زندگی خود را بهبود ببخشند و به پیشرفت برسند .

  • مدیریت هیجان

توانایی در بروز احساست نیز یکی دیگر از جنبه های داشتن روانی سالم می باشد . افرادی که از سلامت کامل روان برخوردارند می توانند به راحتی احساسات خود را کنترل کنند نه اینکه آن ها را سرکوب کنند .

زهرا امام روانشناس خانواده (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .
  • شناخت

شناخت یکی دیگر از عوامل موثر بر روان سالم است . به این معنی که مجموعه ای از توانایی های مغز مثل تمرکز ،زبان ،حافظه و..می باشد ،که فرد می تواند با توجه به شرایط خود از آن ها در مواقع ضروری بهره ببرد .

تمام این مواردی که گفته شد می توانند به صورت یک نماد بیرونی و عینی در فرد بروز کند .با بررسی نماد های بیرونی و عینی در افراد می توان در خصوص سلامت روان در یک فرد اظهار نظر کرد .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
برخی از خدمات سرکار خانم زهرا امام
درمان مشکلات جنسی
روانشناسی کودک و نوجوان
روانشناسی خانواده
اختلال خواب
با تشکر، مدیریت سایت سرکار خانم زهرا امام

زهرا امام (روانشناس)

مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی
درمان اختلالات روانشناختی (وسواس ,افسردگی و…)
- آموزش خانواده(ارتباط موثرزوجین شیوه های فرزندپروری ومهارت های زندگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *