زندگی جنسی

زندگی جنسی

ارتباط و تمایلات جنسی از مسائل مهم فردی و اجتماعی است که نه تنها در سطح بیولوژیک سبب ادامه نسل می شود، بلکه می تواند باعث برقراری ارتباط صمیمانه و محبت آمیز بین همسران نیز گردد.همچنین ارتباط مستقیمی با اعتماد بنفس داشته و نقش مهمی در مسائل  زناشویی و اجتماعی ایفا میکنند.

عدم آشنایی با مراحل طبیعی جنسی و نیز مشکلات جنسی می تواند پیامدهای گسترده ای داشته باشد، که از جمله می توان به اختلافات و تعارضات زناشویی و طلاقهایی که به علت این عامل رخ میدهند اشاره کرد.

گاه نگرش اشتباه در جامعه نسبت به مسائل طبیعی جنسی و همچنین نسبت به بیماریهای جنسی سبب منزوی شدن افراد میشود که همگی این مسائل با آگاهی و دانش کافی و آموزش صحیح در این زمینه تا حد قابل ملاحظه ای قابل پیشگیری خواهد بود.

زندگی جنسی

زندگی جنسی

تجربیاتی که در زمینه کار با زوجین وجود دارد یک چیز را به ما می آموزد و آن این است که ما نیاز به عشق، احترام و پذیرش داریم.

ما می خواهیم که همسر ما بدنمان را گرامی بدارد، طالب تماس فیزیکی و لمس بدن ما بوده و صمیمیت ایجاد نماید. ما در رابطه جنسی شور و هیجان می خواهیم و برای همه اینها رضایت، درک و مهارت در رابطه جنسی ضروری است.

مزیت های داشتن زندگی جنسی مطلوب

از آنجا که روابط زوج بر چهار رکن اصلی ارتباطات عاطفی، شناختی، اقتصادی و جنسي شکل می‌گیرد، میل جنسی، رضایت و صمیمیت جنسی، هسته اصلی ارتباطات و تعاملات جنسی را تشکیل داده و فقدان این موارد، آشکارا گویای نارسایی‌های ارتباطی زن و شوهر است.

تداوم ازدواج

بر این اساس می توان گفت که زندگی جنسی مطلوب زن و شوهر، عامل تقویت ‌کننده ای در راستای تداوم ازدواج بوده و اگر این حوزه ارتباطی رضایت بخش نباشد در آن صورت سایر ارکان ازدواج نیز متزلزل می‌شود.

بنابراین روابط جنسی، شکل‌دهنده بخشی از ادراكات زوجين از هم ديگر است كه تداوم‌ بخش ازدواج است.

رضایت زناشویی

رضايت زناشويی می‌تواند به هم نوايی و یا سازگاری زوجين در روابط جنسیشان وابسته بوده و براین اساس، اختلال در عملکرد جنسی از منابع اصلی تعارضات ارتباطی بر شمرده شده كه می تواند موجب ترديد در مورد عشق و صمیمیت و افزايش نگرانی زوجين نسبت به پايداری ارتباط و زندگی مشترکشان شود.

سلامت جسمی

یکی دیگر از مزایای رابطه جنسی مناسب سلامت جسمی میباشد. زندگی جنسی فعال منجر به ترشح هورمون های شیمیایی می گردد که در ایجاد احساس شادی و مقاوم تر نمودن بدن در برابر درد جسمی و هیجانی نقش دارند.افرادی که به طور منظم از رابطه جنسی خوب لذت می برند سطح پایین تری از افسردگی و اضطراب را تجربه نموده و حس سلامت عمومی و تندرستی بیشتری را گزارش می نمایند.

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

تقویت سیستم ایمنی بدن

رابطه جنسی همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری ها می گردد. علاوه بر این ضخامت بافت عضلانی بدن و پوست را افزایش داده و باعث می شود افراد پوست شاداب تر و جوان تر خود را مشاهده و احساس نمایند. برخی ازتحقیقات نشان داده اند که یک رابطه جنسی خوب بطور میانگین فرد را چهار تا هفت سال جوانتر و در کل ده سال طول عمر را افزایش می دهد.

برخی از خدمات سرکار خانم زهرا امام
درمان مشکلات جنسی
روانشناسی کودک و نوجوان
روانشناسی خانواده
اختلال خواب

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.ب

با تشکر، مدیریت سایت سرکار خانم زهرا امام

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

4 × 4 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button