مشاوره ازدواج و فواید آن قبل از زندگی

ازدواج یک فرایند است، ازدواج یک فرایند بلند مدت است تا این که یک موجودیت ایستا باشد. افراد در یک رابطه ی دو جانبه ی زناشویی باید با تغییرات ساختاری و کارکردی که در روابط اتفاق می افتد کنار بیایند، زیرا ازدواج تحول مداومی را در شرایط جسمی، هیجانی و شرایط اجتماعی آن ها باقی می گذارد . افراد پا به سن می گذارند و به پختگی می رسند، خانواده ها بزرگ و دستخوش نوسان می شوند. هر چند تغییرات احتمالی پایان ناپذیری وجود دارند، برخی از این تغییرات به صورت توالی قابل پیش بینی، سر می رسند و تا حدود زیادی در مورد بسیاری از زن و شوهر ها مشترک است و به منظور شناخت رویداد های ازدواج و خانواده به عنوان یک فرایند ، دانشمندان علوم اجتماعی با استفاده از دیدگاه رشدی، تغییرات ارتباطی را در طول زمان مورد بررسی قرار داده اند.

شکل گیری ازدواج مستلزم پیوند دو فرد در یک واحد میان فردی جدید با هویت منحصر به فرد خودش است که قبلا از هم جدا بودند. هر همسری دنیای فردی خود را با ایجاد یک سیستم میان فردی به همراه مرز های جدید که زن و شوهر را از خانواده اصلی شان جدا می کند، گسترش می دهد. یک سیستم اجتماعی کوچکتر از سیستم خانوادگی بزرگتر. چنانچه مرز بین این زن و شوهر جدید و خانواده ی اصلی شان مبهم و نامشخص باقی بماند، مانند زمانی که زن و شوهر ها اطلاعات شخصی درباره ی مسایل زناشویی زیادی شود.

مشاوره پیش از ازذواج
مشاوره قبل از ازدواج

ازدواج چیست؟

ازدواج یکی از مهمترین مراحل زندگی ماست. بابت نامزدی با عشق زندگیت دست خوش تحولاتی قرار می گیر به محض این که «بله» گفتید یا این سؤال را مطرح کردید، احتمالاً از قبل زندگی عالی را تصور می‌کردید که دو نفر با هم به اشتراک خواهند گذاشت.

نگاهی به روانشناسی ازدواج

روابط ممکن است دشوار باشد. در رابطه زناشویی، این امر به ویژه صادق است. به غیر از خودمان، هیچ فردی در زندگی بزرگسالی ما به اندازه همسرمان بر سلامت و رفاه ما تأثیر نمی گذارد. مطالعات بی‌شماری به این موضوع اشاره می‌کنند.

شریک زندگی ما به دلیل نزدیکی روزانه به ما، ما را بهتر از هر کس دیگری می شناسد. آن ها ویژگی های ما را می شناسند. با گذشت زمان، با نزدیک‌تر شدن، می‌توانیم یکدیگر را بلند کرده و در آن گرما غرق شویم. حمایت در روابط زناشویی ما به راحتی با حمایت اجتماعی جایگزین نمی شود.

مشاوره قبل از ازدواج

مزایای مشاوره قبل از ازدواج احتمالاً یکی از دورترین چیزهایی بود که در زمان تصمیم به ازدواج از ذهن شما دور بود. در حالی که چیزی به نام “اتحاد کامل” وجود ندارد، درمان می تواند به شما و شریک زندگی تان کمک کند تا مسائلی را که زوج های متاهل معمولاً با آن ها دست و پنجه نرم می کنند، حل کنید.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که درمانگرها فقط برای افرادی هستند که از قبل در میان چالش‌ها هستند، اما شرکت در دوره های درمان به شما و همسرتان کمک می‌کند تا یاد بگیرید که چگونه مسائل را شناسایی کنید و درگیری‌هایی را که به ناچار در مقطعی از رابطه‌تان به وجود می‌آیند مدیریت کنید.

این راهبردهای حل تعارض را برای زن و شوهر آینده فراهم می کند. به عنوان مثال، اطمینان حاصل کنید که در صورت وقوع شرایط اضطراری (مانند مشکلات مالی) در همان جایگاه باقی مانده اید.

هدف از این استراتژی پیشگیرانه جلوگیری از درگیر شدن زوج ها در رفتارهای منفی است که در صورت بروز این مسائل اغلب ازدواج ها را به هم می زند.

نمونه هایی از برخی موضوعاتی که در جلسات درمانی آمادگی ازدواج مطرح می شوند عبارتند از:

 • امور مالی فردی و مشترک
 • سبک های فرزند پروری
 • سبک های ارتباطی
 • استراتژی های حل تعارض
 • سبک های تصمیم گیری
 • نقش های جنسیتی در ازدواج
 • خانواده درمانی

سبک های مختلف مشاوره قبل از ازدواج

بسته به پیشینه مذهبی شما، دلایل درخواست حمایت و شخصیت شما و همسرتان، انواع مختلفی از جلسات مشاوره ای قبل از ازدواج وجود دارد که می توانید در آن شرکت کنید. انتخاب نوع حرفه ای مناسب برای شما و طرف مقابل تان می تواند تا حد زیادی افزایش یابد. اثربخشی آن و سودی که از تجربه به دست می آورید.

دوره های آنلاین هنگامی که در جلسات آنلاین شرکت می کنید، اطلاعات متفکرانه ای در مورد چگونگی پیش بینی و پاسخ مثبت به تعارضات در ازدواج خود دریافت می کنید. در پایان دوره گواهی پایان دوره را به عنوان یادآوری سخت کوشی و تعهد شما به ازدواج دریافت خواهید کرد.

مزایا بهره مندی از مشاوره پیش از ازدواج

یکی از مزایای متعدد کار با درمانگران ازدواج و خانواده که زوج‌ها اغلب نادیده می‌گیرند این است که نه تنها توانایی آن ها را برای برقراری ارتباط بهبود می‌بخشد و تعارض را کاهش می‌دهد، بلکه به ایجاد زمینه برای هر دو نفر کمک می‌کند تا در صورت بروز مشکلات روابط، بعداً به دنبال کمک حرفه‌ای باشند. . در یک مطالعه مجله روانشناسی خانواده، محققین به این نتیجه رسیدند که زوج‌هایی که قبل از ازدواج با درمانگر ازدواج و خانواده کار می‌کردند، اگر پس از پایان دوره ماه عسل مشکلی داشتند، به احتمال بیشتری از متخصصان سلامت روان یا یک درمانگر ازدواج و خانواده درخواست ملاقات داشتند.

اهداف و تصمیمات متقابلی را برای ازدواج خود ایجاد کنید با بحث از قبل درباره آنچه که هر دوی شما امیدوارید از ازدواج خود به دست آورید، می توانید چند تصمیم را تعیین کنید که ترکیبی از خواسته های شما باشد. این به شما اهداف مشترکی می دهد تا در جهت رسیدن به اهدافی که هر دوی شما به آن اعتقاد دارید کار کنید.

ضرورت مشاوره قبل از ازدواج

در اینجا 5 مورد از بهترین دلایل برای انتخاب مشاوره قبل از ازدواج آورده شده است.

مهارت های ارتباطی را ایجاد می کند

وقتی زوج‌ها به مشاوره مراجعه می‌کنند، با یک روانشناس خوب برای ازدواج که آموزش‌های لازم برای درک بهتر یکدیگر را دارد، صحبت می‌کنند. زوج‌هایی که این نوع مشاوره را انجام می‌دهند، به ناچار مهارت‌های ارتباطی بهتری کسب می‌کنند، زیرا یک طرف بی‌طرف در آن جا دارند تا به آن ها کمک کند یکدیگر را درک کنند. بدون شک این یکی از بزرگترین مزایای مشاوره قبل از ازدواج است. زوج ها علاوه بر یادگیری نحوه برقراری ارتباط بهتر با نیازها و خواسته های فردی، نحوه درک بهتر یکدیگر را نیز یاد می گیرند. آن‌ها مهارت‌های شفقت و ارتباطی را به دست می‌آورند که آن ها را از شرایط سخت عبور می‌دهد.

فرصتی برای رسیدگی به مسائل فراهم می کند.

مشاوره قبل از ازدواج همچنین فرصتی عالی برای زوجین فراهم می کند تا با مسائلی که می تواند منجر به طلاق شود قبل از جدی شدن روبرو شوند. با صحبت با یک مشاور، زوج ها ممکن است بتوانند اختلافات مالی را حل کنند یا در مورد برنامه های خود برای بچه دار شدن صحبت کنند. پرداختن به مسائل قبل از ازدواج بهترین راه برای اطمینان از یک پایه محکم برای آینده و جلوگیری از درگیری های جدی بعد از روز بزرگ است. البته، برای زوج ها مهم است که هنگام شرکت در مشاوره قبل از ازدواج رک و راست باشند. این تنها راه برای درک مزایای این سنت قدیمی است.

این اجازه می دهد تا زوج ها خرد را جذب کنند.

صحبت با فردی که مدت زیادی است ازدواج کرده است یکی دیگر از مزایای بزرگ مشاوره قبل از ازدواج است. وقتی با یک مشاور صحبت می کنید، از صدای حکمت در موضوع ازدواج بهره مند می شوید. این چیزی بیش از این است که کسی آنچه را که از یک کتاب آموخته است به اشتراک بگذارد. این کسی است که چیزهایی را که از زندگی واقعی آموخته است به اشتراک می گذارد. در واقع، بسیاری از مشاوران قبل از ازدواج با اعتماد، صمیمیت و مسائل مالی که گریبانگیر زوج‌های جوان است، دست و پنجه نرم کرده‌اند. آن ها می توانند توصیه های آزمایش شده و تشویق های ضروری را ارائه دهند.


این به زوج ها امکان می دهد چیزهای جدیدی در مورد خود کشف کنند.

مشاوران وقتی با زوج های نامزد کار می کنند سوالات زیادی می پرسند. گوش دادن با دقت به پاسخ های شریک زندگی خود راهی عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن فرد است. بله، بسیاری از زوج ها درک می کنند که هیچ کس بهتر از آن ها شریک زندگی خود را نمی شناسد. با این حال، مشاوران می توانند به ارائه اطلاعات مهمی کمک کنند که ممکن است یک شریک تمایلی به به اشتراک گذاشتن آن ها نداشته باشد. این فرصت‌های رشد عالی را ارائه می‌کند و در عین حال به زوج‌ها کمک می‌کند تا درباره یکدیگر اطلاعات بیشتری کسب کنند. همچنین فضای امنی برای افراد است تا چیزهایی را که در مورد آن ها عصبی یا ناراحت هستند با شرکای خود به اشتراک بگذارند. اگر یکی از زوجین قبلاً در روابط ناموفق بوده باشد، به ویژه می تواند مفید باشد.

رضایتمندی مراجعین از جلسات مشاوره پیش از ازدواج

وویس زضایتمندی
وویس رضایتمندی از مراجعین

فرایند های میان فردی در ازدواج

همانطور که پیش از این خاطر نشان شد، ازدواج یک فرایند پویا از تعامل بین دو فرد است به روش های خاصی که همسران با یکدیگر به تعامل می پردازند، بستگی دارد. رضایت زناشویی یک حالت ذهنی است که هم ارزیابی شناختی فرد از این که تا چه اندازه این رابطه، معیار های یک ازدواج مطلوب را تامین می کند و هم میزان شادکامی هیجانی مرتبط با تجربیات فرد را در بر می گیرد.

آیا می دانید راه حل یک ازدواج سالم چیست؟

کلیدهای یک ازدواج سالم
آمارها نشان می دهد که روزانه زوج های زیادی به سمت طلاق کشیده می شوند، لازم است بدانید که حداقل 93 درصد از آمریکایی ها فکر می کنند که ازدواج سالم یکی از مهم ترین اهداف زندگی است. با این حال، ما احتمالا حداقل چند نفر را در اطرافیان مان می شناسیم که طلاق را پشت سر گذاشته اند. اگرچه اکثر زوج ها رابطه خود را با بهترین نیت آغاز می کنند، حقیقت این است که گاهی اوقات زندگی با چالش های پیش بینی نشده ای روبرو می شود.

تحقیقات نشان می دهد که وقتی زوج ها در جلسات خصوصی شرکت می کنند، شانس آن ها را برای داشتن یک ازدواج موفق تا 30 درصد افزایش می دهد. اساساً به شما کمک می کند تا برای ازدواج آماده شوید.

حفظ فعالانه یک رابطه سالم یکی از بهترین کارهایی است که شما و همسرتان می توانید انجام دهید تا از ماندگاری ازدواج خود اطمینان حاصل کنید و همچنین از سلامت روان فردی خود محافظت کنید.

ارتباط و حل اختلاف

از کیفیت رابطه معمولا در بسیاری اوقات به عنوان تعیین کننده ی رضایت زناشویی یاد شده است .مطالعات پژوهشی همواره تفاوت رفتار های ارتباطی بین زن و شوهر های خوشبخت را در مقابل زن شوهر های مشکل دار نشان داده است. کیفیت ارتباط زن و شوهر نه تنها با رضایت زناشویی فعالی آن ها در ارتباط است، بلکه معلوم شده است رضایت و ثبات زندگی زناشویی در چندین سال آینده را پیش بینی می کند. کیفیت ارتباط زناشویی را می توان از لحاظ موارد زیر مورد ارزیابی قرار داد:
• آیا زن و شوهر اطلاعات را شفاف و دقیق می فرستند و دریافت می کنند یا خیر
• آیا پیام هایی که آن ها برای یکدیگر می فرستند خوشایند هستند یا خیر.
• آیا تبادل اطلاعات احساس صمیمت بین زن و شوهر ها را افزایش می دهد یا کاهش
• آیا اطلاعاتی که مبادله می شوند به توانایی حل مشکلات زن و شوهر به اتفاق هم و تامین نیاز های یکدیگر کمک می کند یا مانع از آن می شود.
بابررسی این موارد می توان میزان صمیمت بین زن و شوهر را تخمین زد، روانشناس در تهران می توانند در زمینه مشاوره برای ازدواج و به شما کمک کنند.

حل اختلافات میان زوجین
/3
1

آزمون انجام مشاوره پیش از ازدواج

1 / 3

آیا معتقدید که اختلافات و مشکلات شخصی را می توان به کمک مشاور و روانشناس خوب حل کرد؟

2 / 3

آیا مجرد هستید؟

3 / 3

آیا تا به حال در جلسات مشاوره پیش از ازدواج شرکت کرده اید؟

امتیاز شما

0%

Please rate this quiz

3 نکته طلایی برای یافتن روانشناس شایسته برای ازدواج

در زیر نکاتی در مورد یافتن و انتخاب مشاور یا روانشناس که بتواند از شما و همسرتان حمایت کند، آورده شده است.

مرحله 1: جستجوی درمانگران با آموزش تخصصی در زوج درمانی

مطمئن شوید که نوع درمانگری که می‌بینید (روانشناس، درمانگر ازدواج و خانواده، مشاور حرفه‌ای، مددکار اجتماعی یا مشاور شبانی) دارای مجوز است و در رویکردهای زوج‌درمانی آموزش و نظارت خاصی دارد. همه درمانگران این آموزش را ندارند. علاوه بر این، همه درمانگرانی که آموزش زوج‌درمانی را می‌بینند، تحت نظارت درمانگران معتبر آن روش قرار نمی‌گیرند تا اطمینان حاصل شود که آن ها تکنیک‌ها و مداخلات را به گونه‌ای به کار می‌برند که می‌تواند منجر به تغییراتی در روابط مشتری شود.
برخی از رویکردهای محبوب تر با آموزش و نظارت حرفه ای عبارتند از:
زوج درمانی به روش گاتمن
زوج درمانی متمرکز بر عاطفی
رویکرد روان‌بیولوژیکی زوج‌درمانی
الگوی رشدی زوج درمانی
زندگی درمانی رابطه ای
مشاوره تشخیص
زوج درمانی یکپارچه رفتاری
همچنین مهم است که به دنبال درمانگرانی بگردید که با روشی که روابط برای شما کار می کنند، بدون اینکه مجبور باشید اصطلاحات درمانگر خود را آموزش دهید، همسو باشند. برای درمانگران فراگیر در ایالات متحده که آموزش های خاصی در زمینه جنسیت، غیرتک همسری، و ناهنجاری/BDSM، و همچنین هویت/بیان جنسیتی دارند، به دنبال درمانگرانی باشید که دارای گواهینامه درمانگرهای جنسی انجمن جنسی، مربیان، مشاوران و نیز هستند. درمانگران به عنوان آن درمانگران تحت آموزش های تخصصی برای کار با مراجعان به حاشیه رانده شده اروتیک هستند.
اگر با آن راحت هستید، راه دیگر برای یافتن یک درمانگر خوب این است که از دوستان یا همکارانی که زوج درمانگر خوبی داشته اند بپرسید که آیا می توانند توصیه ای داشته باشند.
در طول این مرحله، ممکن است بخواهید نحوه پرداخت هزینه درمان را نیز بررسی کنید. شایان ذکر است که یک درمانگر گران‌تر همیشه به این معنا نیست که درمان بهتر یا بهبودهای سریع‌تری دریافت خواهید کرد.2 در حالی که درمان گران است، اگر به نجات و ترمیم ازدواج شما کمک کند، در درازمدت هزینه کمتری نسبت به طلاق خواهد داشت.

مرحله 2: مصاحبه با درمانگر بالقوه در طول جلسه اول یا تلفنی

اکنون که چند درمانگر احتمالی برای کار با آن ها پیدا کرده اید، توصیه می کنم با آن ها آشنا شوید تا مطمئن شوید که برای شما مناسب هستند و شما برای آن ها مناسب هستید. در اینجا چند سوال وجود دارد که می توانید بپرسید:
آیا آموزش رسمی و تحت نظارت در زمینه زوج درمانی دریافت کردید؟
چند درصد از کار شما با زوج هاست؟ توجه: کسانی که در زوج درمانی تخصص دارند ممکن است تجربه بیشتری در کار با زوج ها داشته باشند.
نظر شما در مورد طلاق چیست؟ آیا تا به حال طلاق را توصیه می کنید؟ چه اتفاقی برای مشتریان قبلی افتاد که باعث شد به آن توصیه برسید؟ در صورت عدم سوء استفاده یا خطر، آیا از این امکان حمایت می کنید که بتوانیم ازدواج/رابطه خود را نجات دهیم؟ توجه: شما یک درمانگر می خواهید که با آنچه شما به عنوان مشتری می خواهید برای رابطه شما هماهنگ باشد، به استثنای شریکی که تمایلی به پشیمانی و تغییر در رابطه با امور، اعتیاد و سوء استفاده ندارد.
چند درصد از زوج هایی که با آن ها کار کرده اید در نتیجه درمان با شما بهبود یافته اند؟
به نظر شما چه چیزی باعث موفقیت یک رابطه می شود؟ چگونه می دانید که تغییر برای رابطه ای که قبل از درمان به خوبی انجام نمی شد، رخ داده است؟ توجه: سیستم های اعتقادی درمانگر شما بر درمان تأثیر می گذارد. زوج درمانی مؤثر به هر دو طرف کمک می کند تا واقعاً یکدیگر را درک کنند و طرحی را ارائه می دهد و همچنین ابزارهایی را ارائه می دهد که زوج می توانند برای ایجاد ارتباط پایدار بین شرکا از آن ها استفاده کنند. اگر درمانگر فقط روی تغییر کاری که باید انجام دهید، مانند شب قرار ملاقات، تمرکز کند، بدون اینکه قبل از درمان، آنچه را که مانع این اتفاق شده است، بررسی کند، تغییرات مثبت ممکن است دوام نیاورند.
اگر به دنبال کمک در مورد غیرتک همسری، عبارات متنوع تمایلات جنسی، BDSM و/یا هویت جنسی هستید، بررسی دیدگاه درمانگر خود در مورد این موضوع و همچنین سطح تجربه آن ها مفید خواهد بود. دیدگاه شما در مورد چیست؟
کار با شما چه شکلی است؟ نکته: در مورد ساختار جلسات، طول جلسات، مدت زمان فرآیند ارزیابی، نحوه تصمیم گیری در مورد پایان درمان و اینکه آیا پیگیری وجود دارد سؤال کنید. شما یک درمانگر می خواهید که یک برنامه عمل واضح داشته باشد و آن برنامه را دنبال کند. به عنوان مثال، درمانگران آموزش دیده گاتمن تمایل دارند جلسات را حول سطوح خاصی از خانه روابط صدا با هدف بهبود استحکام و ثبات خانه به عنوان یک کل تشکیل دهند. جلسات معمولاً 90 دقیقه هستند و برخی از درمانگران جلسات ماراتن را انجام می دهند که شش ساعت به اضافه در روز است که در لابراتوار عشق ارائه می شود. در پایان درمان، درمانگر تا دو سال بررسی می‌کند تا از ماندگاری تغییرات ایجاد شده در طول درمان اطمینان حاصل کند و اگر برای اطمینان از اینکه شرایط در یک مکان ثابت باقی می‌مانند، تغییرات کوچکی لازم است، بررسی می‌شود.

مرحله 3: زوج هایی که به درمان پایبند هستند، بهبود می یابند


اگر مراحل فوق با درمانگر شما انجام شود، من شما را تشویق می کنم که از ترک زودهنگام خودداری کنید. تحقیقات نشان می دهد که زوج هایی که به درمان پایبند هستند بیشترین پیشرفت را در دراز مدت نشان می دهند
زوج‌درمانگران با تجربه و مؤثر می‌دانند که بین بهبودهای ناشی از پرداختن به مسائل سطحی و بهبودهای پایدار ناشی از رسیدگی به مشکلات ریشه‌ای تفاوت وجود دارد. این امکان وجود دارد که در چند جلسه اول، پیشرفت های قابل توجهی را مشاهده کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، قبل از ارزیابی کارآمد بودن درمان، هشت تا ده جلسه را متعهد شوید. به این ترتیب شما اطمینان می‌دهید که هم مسائل سطحی و هم موضوعات عمیق‌تر لمس می‌شوند.

در نتیجه

به یاد داشته باشید، این درمان و رابطه شماست
یکی از سخت ترین چیزها برای من به عنوان یک مشتری در درمان این بود که با درمانگرم در مورد اینکه چه چیزهایی مفید و چه کارهایی نبودم صادق باشم. یا بیان اینکه درمانگر من کاملاً من را اشتباه متوجه شده است. در آن لحظات، بخشی از من واقعاً می‌خواست کار را تعطیل کند و سپس قبل از جلسه بعدی، درمان را قطع کند.
درعوض، اضطراب و ناراحتی خود را تحمل کردم و به اشتراک گذاشتم که احساس می‌کنم دچار سوءتفاهم شده‌ام. و درباره چیزهایی که دوست ندارم صحبت کردم.
درمانگران خوب می‌دانند که آنچه برای یک زوج مؤثر است ممکن است برای زوج دیگر مؤثر نباشد و اگر با آن ها در میان بگذارید که چه چیزی برای شما مؤثر است در مقایسه با آن ها، آن ها می‌توانند نحوه کار آن ها با شما و رابطه شما را تنظیم کنند.
اگر احساس می‌کنید سوء تفاهم شده است، من شما را تشویق می‌کنم آن را به اشتراک بگذارید، زیرا این به درمانگر کمک می‌کند شما را بهتر درک کند.
شاید این بخشی از کار شما در درمان باشد، به جای اینکه بی سر و صدا آن را نگه دارید، در مورد آنچه نیاز دارید قاطعانه تر باشید. که در نهایت به رابطه عاشقانه شما تبدیل خواهد شد. و اگر این هنوز برای شما مشکل است، از ارسال ایمیلی به درمانگر خود نترسید که در آن مواردی را که با آنها سخت می گذرانید به اشتراک بگذارد. زوج درمانگر شما برای کمک به شما وجود دارد و به نظرات شما نیاز دارد تا درمان را برای شما موثر کند.

برای دسترسی به مطالب بیشتر در حو.زه روانشناسی می توانید کلمه مورد نظر را در باکس زیر جستجو کنید.

سوالات متداول در خصوص مراجعه به بهترین روانشناس برای ازدواج

در این بخش به ارائه پر تکرارترین سوالاتی که مخاطبین عزیز در این مورد مطرح کرده اند می پردازیم:

چنانچه سوالاتی دیگری در ذهن تان ایجاد شد می توانید از طریق فرم زیر وارد کنید تا خانم زهرا امام روانشناس و مشاور جهت ازدواج پاسخی مناسب در اختیارتان قرار دهد.

نام و نام خانوادگی
شماره تلفن
ایمیل
پیام
با موفقیت ارسال شد.
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

نشانی مطب :

شهرک غرب،خیابان فرحزادی،خ حافظی پلاک١١و٩،واحداول غربی

شماره تلفن مطب:

02122183527

09331118648

زهرا امام

مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی. درمان اختلالات روانشناختی آموزش خانواده

4 thoughts on “مشاوره ازدواج و فواید آن قبل از زندگی

 1. زهرا - نوامبر 21, 2021 در 5:24 ب.ظ

  خانم دکتر شما از تست هم استفاده می کنیو تو مشاوره پیش از ازدواج؟

  پاسخ
  • زهرا امام - نوامبر 21, 2021 در 5:32 ب.ظ

   بله انجام می شود.

   پاسخ
 2. نیما - نوامبر 21, 2021 در 5:55 ب.ظ

  چند جلسه مشاوره پیش از ازدواج پیشنهاد می کنید؟

  پاسخ
  • زهرا امام - نوامبر 21, 2021 در 5:58 ب.ظ

   در همان جلسات اولیه مشخص می شود بسته به شرایط طرفین دارد.

   پاسخ

پاسخ

دو × دو =

مدت زمان مطالعه ۲۸ دقیقه
Call Now Button