روانشناس خوب برای ازدواج

روانشناس خوب برای ازدواج

ازدواج یک فرایند است ، ازدواج یک فرایند بلند مدت است تا اینکه یک موجودیت ایستا باشد . افراد در یک رابطه ی دو جانبه ی زناشویی باید با تغییرات ساختاری و کارکردی که در روابط اتفاق می افتد کنار بیایند، زیرا ازدواج تحول مداومی را در شرایط جسمی، هیجانی و شرایط اجتماعی آن ها باقی می گذارد . افراد پا به سن می گذارند و به پختگی می رسند ، خانواده ها بزرگ و دستخوش نوسان می شوند. هر چند تغییرات احتمالی پایان ناپذیری وجود دارند، برخی از این تغییرات به صورت توالی قابل پیش بینی، سر می رسند و تا حدود زیادی در مورد بسیاری از زن و شوهر ها مشترک است و به منظور شناخت رویداد های ازدواج و خانواده به عنوان یک فرایند ، دانشمندان علوم اجتماعی با استفاده از دیدگاه رشدی ، تغییرات ارتباطی را در طول زمان مورد بررسی قرار داده اند .

روانشناس خوب برای ازدواج

روانشناس خوب برای ازدواج

شکل گیری ازدواج مستلزم پیوند دو فرد در یک واحد میان فردی جدید با هویت منحصر به فرد خودش است که قبلا از هم جدا بودند . هر همسری دنیای فردی خود را با ایجاد یک سیستم میان فردی به همراه مرز های جدید که زن و شوهر را از خانواده اصلی شان جدا می کند، گسترش می دهد . یک سیستم اجتماعی کوچکتر از سیستم خانوادگی بزرگتر . چنانچه مرز بین این زن و شوهر جدید و خانواده ی اصلی شان مبهم و نامشخص باقی بماند، مانند زمانی که زن و شوهر ها اطلاعات شخصی درباره ی مسایل زناشویی زیادی شود .

فرایند های میان فردی در ازدواج

همانطور که پیش از این خاطر نشان شد، ازدواج یک فرایند پویا از تعامل بین دو فرد است به روش های خاصی که همسران با یکدیگر به تعامل می پردازند، بستگی دارد . رضایت زناشویی یک حالت ذهنی است که هم ارزیابی شناختی فرد از اینکه تا چه اندازه این رابطه، معیار های یک ازدواج مطلوب را تامین می کند و هم میزان شادکامی هیجانی مرتبط با تجربیات فرد را در بر می گیرد.

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

ارتباط و حل اختلاف

از کیفیت رابطه معمولا در بسیاری اوقات به عنوان تعیین کننده ی رضایت زناشویی یاد شده است .مطالعات پژوهشی همواره تفاوت رفتار های ارتباطی بین زن و شوهر های خوشبخت را در مقابل زن شوهر های مشکل دار نشان داده است .کیفیت ارتباط زن و شوهر نه تنها با رضایت زناشویی فعالی آن ها در ارتباط است، بلکه معلوم شده است رضایت و ثبات زندگی زناشویی در چندین سال آینده را پیش بینی می کند . کیفیت ارتباط زناشویی را می توان از لحاظ موارد زیر مورد ارزیابی قرار داد :
• آیا زن و شوهر اطلاعات را شفاف و دقیق می فرستند و دریافت می کنند یا خیر
• آیا پیام هایی که آن ها برای یکدیگر می فرستند خوشایند هستند یا خیر .
• آیا تبادل اطلاعات ، احساس صمیمت بین زن و شوهر ها را افزایش می دهد یا کاهش
• آیا اطلاعاتی که مبادله می شوند به توانایی حل مشکلات زن و شوهر به اتفاق هم و تامین نیاز های یکدیگر کمک می کند یا مانع از آن می شود .
بابررسی این موارد می توان میزان صمیمت بین زن و شوهر را تخمین زد، زهر امام روانشناس در تهران می توانند در زمینه مشاوره برای ازدواج و به شما کمک کنند .

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

یک × 2 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button