تهران، شهرک غرب، خیابان فرحزادی، خیابان حافظی، پلاک ۱۱و۹، واحد اول غربی

زهرا امام / مشکلات جنسی / روانشناس برای حل مشکلات زناشویی
۳ دقیقه
روانشناس برای حل مشکلات زناشویی

روانشناس برای حل مشکلات زناشویی

آنچه می خوانید...

روانشناس برای حل مشکلات زناشویی

راه حل مشکلات زناشویی چیست ؟روانشناس خوب برای حل مشکلات جنسی در زوجین کیست ؟ مشکلات جنسی یکی از دلایل شایع مراجعه افراد به مشاور است اگر شما هم برای حل مشکلات زناشویی خود به دنبال یک مشاور خوب هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

اصل اساسی که زیر بنیادی درمان را تشکیل می دهد آن است که حتی با نشانه ها و نحوه بروز مشکلات مشابه، هر بیمار، یک فرد منحصر فرد است و راهبرد های درمانی ممکن است از مراجعی تا مراجع دیگر با هم بسیار تفاوت داشته باشد . بررسی علل و عوامل شایع در مشکلات جنسی به مشاور این امکان را می دهد تا به مسائل منحصر به فردی که موجب بروز مشکلات جنسی در زوجین شده است بپردازد . درمان گر، چون نشانه های یک بیمار شبیه نشانه های بیماری قبلی بوده، باید از نتیجه گیری شتاب زده پرهیز کند .

روانشناس برای حل مشکلات زناشویی
روانشناس برای حل مشکلات زناشویی

راه حل درمان مشکلات جنسی برای علل شخصی

• اطلاعات منفی یا نادرست درباره ی رابطه جنسی
بیش تر، عوامل شخصی مشکلات جنسی از شرایط خانوادگی جایی که فرد در آن بزرگ شده است، ناشی می شود . ممکن است والدین از طریق رفتارشان پیام های مثبت یا منفی درباره ی رابطه ی جنسی ارائه نمایند . اگر والدین جر و بحث زیادی داشته باشد، به ندرت یک دیگر را در آغوش بگیرند و ببوسند و برای ایجاد آرامش و راهنمایی قابل دسترس نباشند، ممکن است به کودکانشان در مورد صمیمیت در رابطه جنسی پیام منفی بدهند . با بودن در این نوع محیط خانوادگی، فرد یاد خواهد گرفت در ابراز علاقه و صمصمیت احساس راحتی نکند .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

برخی از والدین تنها با دادن اخطار صریح درباره ی رابطه جنسی ، بذر نگرش بسیار منفی در مورد رابطه ی جنسی را می پاشند . چنان چه اخطار ها و هشدارهای ضروری درباره ی رابطه ی جنسی با عبارات مثبت تناسب نداشته باشند . کودک تنها با عقاید منفی رو به رو می شود . هشدار ها و تهدید ها در مورد باردار شدن بدون ازدواج، آموزش این که رابطه جنسی کثیف و آلوده است و شنیدن عباراتی درباره ی درد و آسیب روانی ناشی از رابطه ی جنسی می تواند دیدگاه هرفرد را درباره ی رابطه جنسی منفی کند . آزار دیدگی جنسی یکی دیگر از عوامل مشکلات جنسی است . آزارگری جنسی چه مستقیم و چه غیر مستقیم می تواند دیدگاه هر فرد را درباره ی رابطه جنسی منفی کند . آزار دیدگی جنسی یکی دیگر از عوامل مشکلات جنسی است . آزار گری جنسی چه مستقیم و چه غیر مستقیم می تواند دیدگاه فرد را نسبت به رابطه جنسی منفی نماید .
همچنین بسیاری از مردان و زنان با اطلاعات و عقاید نادرست در مورد رابطه جنسی بزرگ می شوند که می تواند منجر به مشکلات جنسی شود . به عنوان مثال، ممکن است فردی چنین بپندارد که رابطه ی جنسی باید همیشه هیجان انگیز و عالی باشد و وقتی چنین نباشد، فرد ممکن است به این فکر بکند که اشکالی در او هست . فردی که فکر می کند اشکالی در اوست ممکن است در رابطه ی جنسی بعدی دچار نگرانی زیادی شود . چنین فکری موجب بروز مشکل در رابطه جنسی می شود زیرا چنین فردی بر عملکرد خود تمرکز خواهد کرد و نه بر لذت . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با زهرا امام روانشناس خانواده در تهران تماس بگیرید .

زهرا امام (روانشناس)

مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی
درمان اختلالات روانشناختی (وسواس ,افسردگی و…)
- آموزش خانواده(ارتباط موثرزوجین شیوه های فرزندپروری ومهارت های زندگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *