روانشناس برای حل مشکلات زناشویی

روانشناس برای حل مشکلات زناشویی

راه حل مشکلات زناشویی چیست ؟روانشناس خوب برای حل مشکلات جنسی در زوجین کیست ؟ مشکلات جنسی یکی از دلایل شایع مراجعه افراد به مشاور است اگر شما هم برای حل مشکلات زناشویی خود به دنبال یک مشاور خوب هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

اصل اساسی که زیر بنیادی درمان را تشکیل می دهد آن است که حتی با نشانه ها و نحوه بروز مشکلات مشابه، هر بیمار، یک فرد منحصر فرد است و راهبرد های درمانی ممکن است از مراجعی تا مراجع دیگر با هم بسیار تفاوت داشته باشد . بررسی علل و عوامل شایع در مشکلات جنسی به مشاور این امکان را می دهد تا به مسائل منحصر به فردی که موجب بروز مشکلات جنسی در زوجین شده است بپردازد . درمان گر، چون نشانه های یک بیمار شبیه نشانه های بیماری قبلی بوده، باید از نتیجه گیری شتاب زده پرهیز کند .

روانشناس برای حل مشکلات زناشویی

روانشناس برای حل مشکلات زناشویی

راه حل درمان مشکلات جنسی برای علل شخصی

• اطلاعات منفی یا نادرست درباره ی رابطه جنسی
بیش تر، عوامل شخصی مشکلات جنسی از شرایط خانوادگی جایی که فرد در آن بزرگ شده است، ناشی می شود . ممکن است والدین از طریق رفتارشان پیام های مثبت یا منفی درباره ی رابطه ی جنسی ارائه نمایند . اگر والدین جر و بحث زیادی داشته باشد، به ندرت یک دیگر را در آغوش بگیرند و ببوسند و برای ایجاد آرامش و راهنمایی قابل دسترس نباشند، ممکن است به کودکانشان در مورد صمیمیت در رابطه جنسی پیام منفی بدهند . با بودن در این نوع محیط خانوادگی، فرد یاد خواهد گرفت در ابراز علاقه و صمصمیت احساس راحتی نکند .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

برخی از والدین تنها با دادن اخطار صریح درباره ی رابطه جنسی ، بذر نگرش بسیار منفی در مورد رابطه ی جنسی را می پاشند . چنان چه اخطار ها و هشدارهای ضروری درباره ی رابطه ی جنسی با عبارات مثبت تناسب نداشته باشند . کودک تنها با عقاید منفی رو به رو می شود . هشدار ها و تهدید ها در مورد باردار شدن بدون ازدواج، آموزش این که رابطه جنسی کثیف و آلوده است و شنیدن عباراتی درباره ی درد و آسیب روانی ناشی از رابطه ی جنسی می تواند دیدگاه هرفرد را درباره ی رابطه جنسی منفی کند . آزار دیدگی جنسی یکی دیگر از عوامل مشکلات جنسی است . آزارگری جنسی چه مستقیم و چه غیر مستقیم می تواند دیدگاه هر فرد را درباره ی رابطه جنسی منفی کند . آزار دیدگی جنسی یکی دیگر از عوامل مشکلات جنسی است . آزار گری جنسی چه مستقیم و چه غیر مستقیم می تواند دیدگاه فرد را نسبت به رابطه جنسی منفی نماید .
همچنین بسیاری از مردان و زنان با اطلاعات و عقاید نادرست در مورد رابطه جنسی بزرگ می شوند که می تواند منجر به مشکلات جنسی شود . به عنوان مثال، ممکن است فردی چنین بپندارد که رابطه ی جنسی باید همیشه هیجان انگیز و عالی باشد و وقتی چنین نباشد، فرد ممکن است به این فکر بکند که اشکالی در او هست . فردی که فکر می کند اشکالی در اوست ممکن است در رابطه ی جنسی بعدی دچار نگرانی زیادی شود . چنین فکری موجب بروز مشکل در رابطه جنسی می شود زیرا چنین فردی بر عملکرد خود تمرکز خواهد کرد و نه بر لذت . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با زهرا امام روانشناس خانواده در تهران تماس بگیرید .

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

هفده − 15 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button