دلایل خیانت همسران به یکدیگر

دلایل خیانت همسران به یکدیگر

وقتی صحبت از خیانت می شود باید در نظر داشته باشید که این عمل هم شامل مرد می شود و هم زن، خیانت دلایل زیادی می تواند داشته باشد، در این مطلب به مهم ترین آن ها اشاره می شود.

کمبود

یکی از عوامل اصلی در خیانت احساس کمبود در طرفین است، به این معنی که فرد برای همسر خود در هر زمینه ای کمبود می گذارد این کمبود ها می تواند کمبود در عشق، کمبود رفتار مناسب، کمبود توجه، کمبود سکس رضایتبخش، کمبود حضور در خانه و کمبود روابط عاطفی باشد. تمام این کمبودها و هر نوع کمبود دیگری باعث می شود طرف مقابل شما چه زن و چه مرد حس توخالی بودن و پوچ بودن کند و برای جبران این کمبودها و برای بالانس شدن احساساتشان به سمت کسانی که می روند که بتواند این احساس کمبود را در آن ها رفع کند.

گاهی هم ممکن است علت خیانت کمبود در رابطه نباشد و همسر بدون هیچ کمبودی باز به سمت خیانت  برود، ممکن است همسر برای فرد سنگ تمام بگذارد و همه برای داشتن چنین همسری حسرت بخورند. پس جای سوال دارد که اگر در چنین شرایطی که فرد هیچ کمبودی در زندگی و روابط جنسی خود ندارد از روی مرض خیانت می کند؟ بله می توان گفت دقیقا از روی مرض است و مرض دارد. ولی باید گفت این مرض ناعلاج نیست، و قابل درمان است.

دلایل خیانت همسران به یکدیگر

دلایل خیانت همسران به یکدیگر

مهمترین بیماری هایی که ممکن است شخص را با اینکه متاهل است به سمت خیانت سوق دهد به این صورت است:

بیماری های اختلال خلق در فرد، مخصوصا فردی که دچار بیماری مانیک ( شیدایی ) است مخصوصا زمانی که خلق فرد به سمت سرخوشی و شیدایی می رود. نشانه های  افسردگی و اضطراب.

اعتیاد به خیانت

یکی دیگر از دلایل اصلی خیانت، اعتیاد به خیانت است. یعنی دقیقا مثل معتادین فرد ممکن است چندین بار اعتیاد خود را ترک کند ولی باز طولی نمی کشد که دوباره به سمت اعتیاد می رود. این موضوع شامل همه افراد چه متاهل و چه مجرد می شود، علت اصلی اعتیاد به خیانت در افراد پایین بودن میزان سروتونین می باشد.

تنوع طلبی

از دیگر دلایل خیانت در افراد تنوع طلبی است، به این معنی که فرد در زمانی کوتاه از طرف مقابل خود دلزده و خسته می شود، و میل به دیدن قیافه جدید، شنیدن صدای جدید و رفتار جدید دارد.

کشش جنسی

نداشتن کشش جنسی و جسمی به شریک زندگی خود، می تواند دلیل مهمی برای خیانت کردن باشد.

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

ازدواج زود هنگام

ازدواج زود هنگام تاثیر بسزایی برای تصمیم به خیانت دارد. افرادی زیادی هستند که بعد از ازدواج زودهنگامی که داشتند می گویند من جوانی نکرده ام و حالا در زمان تاهل خود دوست دارند رابطه با افراد دیگر را هم تجربه کنند.

خیانت از کجا شکل می گیرد؟

آیا به نظرتان تمام افراد که خیانت کرده اند با فکر خیانت به همسر خود وارد رابطه ی دیگری شده اند؟ خیر، خیانت دقیقا از جایی که فکرش را هم نمی کنید شروع می شود، به عنوان مثال از یک صحبت و درد و دل ساده با همکار خود یا صحبت با دوست صمیمی همسرتان. در مرحله اول با صحبت با این افراد ممکن است فکر کنید چقدر خوب می تواند درکتان کند و احساس نزدیکی فکری با او داشته باشید، با گذشت زمان متوجه می شوید که دلتان می خواهد بیشتر با او درد و دل و صحبت کنید به این دلیل که حس می کنید حرف های او تاثیر خوبی روی شما می گذارد و زمان صحبت با او فکر می کنید همه چیز خوب است، در این مواقع ممکن است اصلا با همسر خود مشکلی نداشته باشید و گله و شکایتی از او نداشته باشد اما برای صحبت و درد و دل کردن با این فرد از همسر خود شکایت می کنید، شکایتی مانند اینکه “همسرم من را اصلا درک نمی کند” و “متوجه حرف های من نمی شود”. بعد از این اتفاقات متوجه خواهید شد که بیشتر از قبل دوست دارید با او صحبت کنید و در این لحظه مقایسه او با همسرتان شروع می شود، و متاسفانه در این مقاسیه همسر شما در بیشتر اوقات بازنده می شود.

به مرور این روابط و مقایسه کردن ها باعث می شود رابطه شما با همسرتان سرد تر شود و شما دیگر مشتاق حرف زدن با او نیستید زیرا کسی را دارید که به راحتی با او درد و دل کنید و مورد درک قرار بگیرید، دیگر بعد این نمی توانید رابطه ای که شروع کرده اید را به راحتی تمام کنید و از آن خارج شوید.

خیانت همانند جانوری خزنده است که بدون دعوت و بی سر و صدا به زندگی مشترک شما وارد می شود، لطفا تصوراتی مانند ” من با بقیه فرق دارم ” و ” من در دام خیانت نمی افتم ” را دور ریخته و مراقب مرزهای خود باشید، افراد بسیاری بودند که دقیقا با همین تصورات به دام خیانت افتاده اند.

همانطور که گفته شد خیانت می تواند هزاران دلیل داشته باشد، که با مراجعه به یک روانشناس خوب می توانید دلیل خیانت را پیدا کنید. و روانشناس راهکار های درمانی را به شما بدهد.

چگونه از خیانت همسر خود جلوگیری کنید؟

همسر خود را درک کنید

ممکن است فکر کنید درک کردن همسر خود کاری بسیار آسان است، اما اصلا اینطور نیست، قطعا همسر شما احساسات و تفکرات پنهانی دارد که نه تنها شما بلکه هیچ کس دیگری از آن ها خبری ندارد،  پس شما آنقدر باید حس اعتماد به همسرتان دهید و ایمن باشید تا بتوانید در این تفکرات مخفی نفوذ پیدا کنید.

ممکن است بپرسید چگونه؟ شما می توانید بدون هیچ قضاوتی، محبت و صداقت را در رابطه تان تبلیغ و ترویج کنید. سعی کنید مواردی را در همسر خود کشف کنید که هیچ کس دیگری حتی دوستان نزدیک ومادر و خواهر همسرتان هم از  آن ها خبر ندارند. شما می توانید با این روش هر روز به او نزدیک تر شوید، شما با دانستن و کشف این اطلاعات به قدری در مقابل همسر خود ارزشمند می شوید که دیگر کسی قدرت برابری با شما را نخواهد داشت.

حسادت کردن را کنار بگذارید، بهتر عمل کنید

اگر زمانی احساس کردید که توجه همسر شما به جای دیگری کشیده شده است، با عصبانیت و حسادت و خرده گرفتن فقط این احساسات و توجه عمیق تر خواهد شد، درست است که در این شرایط حسادت یک حس کاملا طبیعی است اما شما می توانید با تلاش بیشتر توجه همسرتان را به خود و توانایی های خود جلب کنید.

باید توجه داشته باشید که شما به هیچ عنوان نمی توانید همسر خود را با تهدید و ترس در کنار خود حفظ کنید بلکه فقط دلایل مثبت برای در کنار هم بودن می تواند رابطه شما را از ورود فرد دیگری محافظت کند، پس به همسر خود چیز های بیشتری از یک دلیل برای ارزش گذاشتن و علاقه و دوست داشتن رابطه بدهید.

برخی از خدمات سرکار خانم زهرا امام
درمان مشکلات جنسی
روانشناسی کودک و نوجوان
روانشناسی خانواده
اختلال خواب

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.ب

با تشکر، مدیریت سایت سرکار خانم زهرا امام

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

پنج × 5 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button