تاثیرات طلاق بر مردان

تاثیرات طلاق بر مردان

مردان بعد از طلاق چه آسیبی می بینند ؟ مردان به نسبت زنان پس از طلاق به حمایت بیشتری نیاز دارند . در دنیای مدرن امروز یکی از مشکلاتی که گریبان گیر خانواده ها را می گیرد جدایی زن و شوهر ها از یکدیگر است .

تاثیرات طلاق بر مردان

تاثیرات طلاق بر مردان

آسیب جسمی مردان پس از طلاق

به طور معمول مردان پس از طلاق دچار افسردگی می شوند و روحیه خود را از دست می دهند . اشتها کم می شود، دچاردل درد، تپش قلب و نیز گاهی و دچارحالت تهوع می شوند .

باور طلاق و مردان

باور طلاق برای زنان بسیار راحت تر از مردان است . جدایی و طلاق فرآیندی دردناک برای مردان است و سبب می شود تا از نظر روحی و روانی صدمه ببینند .

طلاق و روابط اجتماعی مردان

طلاق از عواملی است که تاثیر بسزایی در روابط و وجهه اجتماعی مردان دارد و در برخی از موارد سبب می شود تا فرد نتواند همانند سابق به فعالیت های خود را انجام دهد و شغل خود را از دست بدهد . به همین دلیل ناامیدی در مردان بیشتر می شود و ترجیح می دهند تا موضوع طلاق و جدایی خود را در محیط کاریشان پنهان کنند .

طلاق مردان و روابط خانوادگی

به طور معمول خانواده ها واکنش های متفاوتی خواهند داشت . زنان در اکثر مواقع رابطه دوستانه و روابط اجتماعی خود را افزایش می دهند که همین موضوع خیلی به آن ها کمک می کند و خانواده هایشان آرامش بیشتر دارند و پذیراتر هستند . اما این موضوع در خانواده مردان متفاوت است . به دلیل اینکه مردان پس از طلاق کمتر ارتباط برقرار می کنند و بیشتر در خود فرو می روند، خانواده باید از نظر عاطفی آن ها را حمایت کند و بهتر است برای درمان از روانشناس یا مشاور خانواده در این زمینه کمک بگیرند .

طلاق مردان و ارتباطات

مردان پس از طلاق ارتباطات خود را محدود می کنند و در خود فرو می روند در صورتی که در زنان  این موضوع برعکس است و آنان سعی در پیدا کردن فردی امین هستند تا تنش های ناشی از طلاق را ابراز کنند . لذا افراد سعی نمایند تا تعاملات خانوادگی و دوستانه خود را حفظ کنند و بهتر است برای درمان از مشاور یا روانشناس خانواده در این زمینه کمک بگیرند .

طلاق مردان و اعتماد

مردان پس از طلاق به سختی می توانند به هر فردی اعتماد کنند . همین امر سبب می شود تا فرد نتواند به زندگی خود سر و سامان بدهد و از برقراری رابطه مجدد اجتناب ورزد .

افکار منفی پس از طلاق

افکار منفی یکی از پیامدهای نامطلوب پس از طلاق است که به طور ناخودآگاه به سراغ تمام افراد می رود . آنچه اهمیت دارد این است که افراد پس از طلاق بهتر است به تحلیل رفتار خود بپردازند تا بتوانند به اشتباهات خود پی ببرند و در زندگی آینده خود نقص های گذشته را برطرف نمایند اما فرار از افکار و تحلیل رفتار خود سبب می شود تا در زندگی آینده خود همان اشتباهات گذشته را تکرار نمایید و مجددا دچار مشکل شوید .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

تاثیرات طلاق بر روی فرزند

تاثیرات طلاق بر روی فرزندان در سنین مختلف متفاوت می باشد . لذا برای پذیرش راحت تر و سازگاری بیشتر فرزندان بهتر است با روانشناس خانواده مشورت نمایید .

پیشگیری از طلاق

برای اینکه ضریب طلاق را در دو طرف پایین آوریم قبل از اینکه فرد وارد پورسه ازدواج شوید بهتر است زمانی که افراد با هم آشنا می شوند یک سری سوالات که بسیار کلیدی است پرسیده شود و ما می توانیم با استفاده از این سوالات از بروزعوامل مخرب طلاق که می تواند خانواده ها را درگیر خود کند، جلوگیری کنیم . لذا برای پیشگیری از چنین معضلاتی بهتر است به روانشناس مراجعه نمایید .

ازدواج مجدد

فرآیند ازدواج مجدد هم برای مردان و زنان بهتر است با فاصله زمانی یک تا دو سال بعد از طلاق صورت گیرد . ازدواج مجدد بلافاصله سبب می شود تا فرد در زندگی خود آشفته باشد و از روی احساسات تصمیم گیری نماید در این مواقع درصد شکست این افراد بیشتر است .

برای کسب اطلاعات بیشتر به روانشناس خوب در تهران مراجعه نمایید .

برخی از خدمات زهرا امام روانشناس:

زندگی بعد از طلاق

فرآیندهای روانی بعد از طلاق

طلاق عاطفی

زهرا امام

 • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
 • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
 • درمان اختلالات روانشناختی
 • آموزش خانواده

2 thoughts on “تاثیرات طلاق بر مردان

 1. رضا - می 11, 2021 در 7:23 ق.ظ

  وقتی قرار است زن و مرد مساوی باشند ،زن برای شروع زندگی به مرد تاوان مالی میدهد که مرد باید به زن این چنین تاوان سخت و غیر متعارفی بدهد؟
  نباید برای شروع زندگی یک طرف این زندگی زیربار تعهدات مالی سنگین و کمر شکن همراه با تهدید لحظه ای به اجرا گذاشتن مهریه برود و در صورت طلاق همه هست و نیستش را از دست بدهد . مردان محترم توجه داشته باشند تحت هیچ شرایط زیر بار مهریه بیش از 5 سکه(آن هم نشان از محبت یک طرفه مردان دارد ) نروند .مطمئن باشید بعد از چند سال اکثر خانم ها با این شرایط کنار می آیند و گروه قلیلی که این شرایط را قبول ندارند در خانه پدری باز نشسته میشوند ! فقط تنها شرط این باشد بعد از شروع زندگی هر آنچه ماحصل این زندگی و دست آورد آن است بین زن و مرد مساوی تقسیم شود و لا غیر .همچنین به جهت تمایل زیاد خانم ها بر مساوات بین زن و مرد ، از اولین لحظه زندگی مشترک تمام هزینه های این زندگی مشترک به طور مساوی بین زن و مرد تقسیم شود و هریک متعهد پرداخت سهم خود باشد (خرید خانه ، اجاره خانه، خرید خودرو ، لوازم زندگی ،خورو و خوراک ، پوشاک ، هزینه زندگی و فرزندان و…) تا بعدا نصف شدن آن در پایان زندگی مشترک فشاری بر هیچ یک از طرفین نداشته باشد . و اگر مردی محبت بیش از اندازه دارد و همه هزینه را پرداخت میکند نشان از شایستگی بالای او دارد .با این شرایط نه زنها و نه مردها نمی توانند به جهت مال اندوزی یک زندگی را نابود کنند زیرا بیش از آن چیزی که دارند به دست نمی آورند و مجبورند به جهت تداوم آرامش و لذت از زندگی مشترک رضایت طرف مقابل را بدست آورند .

  پاسخ
  • زهرا امام - ژوئن 23, 2021 در 6:15 ق.ظ

   باسلام
   برای اینکه موضوع درست ریشه یابی گردد وآسیب شناسی آن بررسی گردد نیاز است که از لحاظ بالینی دیده شوید.
   حتمابا یک روانشناس باید صحبت کنید.
   باتشکر

   پاسخ

پاسخ

13 + ده =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button