بی میلی جنسی در مردان

مشکلات و مسائل جنسی از جمله بی میلی جنسی از شایع ترین مشکلاتی هستند که زوج ها را تحدید می کند . این مشکل جنسی یا بی میلی جنسی آنقدر مهم هست که حتی روابط خوب زوج را در دیگر مسائل می تواند به صورت منفی تحت تاثیر قرار دهد و آن ها را بتدریج از همدیگر دور کند . بی میلی جنسی در مردان چگونه اتفاق می افتد و اگر راهکاری برای آن وجود دارد، آن راهکار چه چیزی باید باشد .

تاریخچه مشکلات جنسی به آغاز پیدایش بشر بر می گردد . اگر چه مشکلات جنسی در تمامی گونه های حیوانی و جانوری هم مشاهده می شود . رابطه جنسی مهمترین ابزار خلقت برای بقای گونه، فرار از بیماری های کشنده ای که منجر به انقراض نسل می شد و همین طور تنوع جانوری و تنوع میان خود گونه بوده است . در واقع خلقت با کشف و اختراع رابطه جنسی توانست تنوع جانوری را بسیار افزایش دهد و حتی در میان گونه هم افرادی از آن گونه را به وجود آورد که تفاوت فاحشی باهم داشتند و در اقلیم شرایط و موقعیت های گوناگون می توانستند همچنین به بقا خود ادامه دهند و زنده بمانند . اما همان طور که رابطه جنسی خصوصیات مثبت زیادی دارد به واسطه فاکتور های متفاوتی که رابطه جنسی را کنترل می کنند مشکلات خاص و تاثیرات منفی خود را دارد .

بی میلی جنسی در مردان
بی میلی جنسی در مردان

علل بی میلی جنسی در مردان

خیلی از مردان به واسطه مشکلات متفاوتی دچار بی میلی جنسی یا ناتوانی جنسی می شوند . آیا ناتوانی جنسی در زندگی شان تاثیرات منفی می گذارد . عواملی که باعث بی میلی و سرد مزاجی در مردان می شود عبارتست از:

تاثیرات اختلالات فیزیولوژیک

مشکلات فیزیولوژیک چگونه می تواند سبب بی میلی جنسی در مردان می شود ؟

هر بیماری معمولا روی رابطه جنسی تاثیراتی خواهد داشت . حتی سرماخوردگی هم می تواند بر روی رابطه جنسی تاثیر گذار باشد . رابطه جنسی مرهون سلامت کامل جسم است و اگر به هر دلیلی سلامت جسم به خطر افتد تاثیر خود را بر روی میل جنسی خواهد داشت.

یکی از بارزترین مشکلاتی که بی میلی جنسی در مردان را به وجود می آوردد بیماری نورکست هست . بیماری های همانند: دیابتت که عصب را به تدریج تحلیل می دهند و تا جایی این تحلیل پیش می رود که سیستم اعصاب بدن توانایی استرس لازم برای عملکرد جنسی را نخواهد داشت . بیماری دیابت اگرچه کنترل می شود اما تاثیر عملکردی آن بر روی زمان غیر قابل انکار است .

در کنار دیابت بیماری وسواس انواع مختلفی که دارد به تدریج توان عصبی یا پتانسل اعصاب فرد را تا جایی کاهش می دهد که یا میل جنسی کلا وجود یا استرس عملکرد جنسی را نمی تواند تحمل نماید . در نتیجه افرادی که به وسواس مبتلا هستند در طول زمان یا به بی میلی جنسی یا به ناتوانی جنسی مبتلا می شوند .

گروه های از بیماری ها هستند که فرد تعادل و بالانس شخصیتی ندارد و در هرجایی یک شخصیت متفاوت از خود بروز می دهد . این افراد به واسطه ی اختلالی که دارند ممکن است روی مسائل جنسی قفل شوند و رابطه جنسی یا میل جنسی آن نه از روی لذت جنسی بلکه از روی اختلال روانی شان است، که این محاسبه در یک عملکرد جنسی صحیح نمی شود .

اختلالات حسی هم می تواند میل جنسی را کاهش دهد . افرادی که اختلال حسی شدیدی دارند و به لمس، بو و رطوبت حساس هستند این افراد می توانند به راحتی نسبت به زوج خود احساس نامطبوع و ناخوشایندی داشته باشند و نتوانند در رابطه جنسی عملکرد داشته باشند . علاوه بر این موضوع اختلال حسی می تواند توان فرد را در احساس کردن به اندازه هر کاری تحت تاثیر قرار دهد . اگر فردی نتواند همسر خود را به درستی حس یا لمس کند طبیعتا نمی تواند از آن لذت ببرد .

اعتیاد به مخدرها مثل الکل، تریاک و مشتقات تریاک، میل جنسی را پایین می آورند و حتی کاملا از بین می برند . علاوه بر این که موجب ناتوانی جنسی در مردان می شود . این شایع غلط در جامع وجود دارد که مصرف الکل یا تریاک میل جنسی را افزایش می دهد، این شایع کاملا غلط هست و خاصیت از بین برنده میل جنسی دارند .

کلا این موارد از جمله مجموعه ای هستند که به صورت فیزیولژیک فرد را تحت تاثیر قرار می دهند و میل جنسی را در مرد کاهش می دهد . بیماری های قلبی عروقی، هورمون ها و دیگر بیماری ها می توانند به همین نسبت سبب کاهش میل جنسی در مردان شود .

اختلالات ذهنی

علاوه بر اختلالات فیزیولوژیک، اختلالات ذهنی هم می تواند مردان را از داشتن رابطه جنسی محروم کنند و سبب کاهش میل جنسی در آنان شوند .

یکی از مواردی که به شدت میل جنسی را به شدت کاهش می دهد و حتی به صفر می رساند، بدهی است . در فرآیند روانشناسی تکاملی بدهی داشتن برای یک مرد یعنی تحدیدی به توان فراهم کردن آن و به صورت ژنتیک مردی که احساس کند نتواند بدهی خود را فراهم نماید تمام اولویت های خود را کنار می گذارد و تنها به این موضوع فکر و توجه می کند .

دائما کار کردن به هر دلیلی این افراد اولویت در خصوص میل جنسی نخواهند داشت و زمانی که باید به رابطه جنسی بپردازند به کار مشغول می شوند .

خستگی مفرط یکی دیگر از عوامل هست که می تواند میل جنسی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و نمی گذارد فرد بتواند عملکرد جنسی خوبی داشته باشند .

درآمد کم هم می تواند منجر به کاهش میل جنسی در مردان شود و این پیام را می دهد که منابعی که داری کافی نیست و به راحتی می تواند به خطر افتد و این پیام باعث می شود تا مغز اولویت خود را به راه های با درآمد بیشتر بگذارد . در این زمان دیگر رابطه جنسی جز اولویت های آن نیست .

بی حوصلگی از علل کاهش میل جنسی می باشد، این بی حوصلگی می تواند ناشی از تربیت غلط در دوران کودکی و ذاتی باشد . بی حوصله بودن یعنی اینکه فرد ارزش کاری که انجام می دهد را درک نمی کند و یا برای آن ارزشی قائل نیست و همین امر باعث می شود تا نتواند برقراری رابطه را به درستی درک کند و از خودش ارائه ای را در حد شان و توان خود داشته باشد . بی حوصلگی قابل درمان است و با درمان آن می تواند عملکرد بهتری در تمامی ابعاد زندگی خود داشته باشد .

رابطه مرد با زن

اگر آقایان وارد درگیری ذهنی مزمن با خانم ها به هر دلیلی شوند می تواند میل جنسی آن ها را کاملا از دست بدهند . چندین عامل وجود دارد که ذهن یک مرد را به صورت منفی با همسر خود درگیر می کند و احساسی ناخوشایند را در مرد به وجود می آورد . یکی از معروف ترین این ذهنیات منفی نسبت به زن، درگیر بودن زن با خانواده خود است .

اگر خانم های هستند که مجبورند زمان زیادی را با خانواده خود خواسته یا ناخواسته صرف نمایند بهتر است با روانشناس خوب صحبت کنند تا بدانند باید چه کاری باید انجام دهند .

پرخاشگری و بحث و جدل کردن بیش از حد چه در مرد و چه در زنان سبب می شود تا میل جنسی نسبت به این افراد کاهش یابد .

خانم های همیشه خسته و بیمار جایی برای جذابیت جنسی باقی نمی گذارند و می تواند باعث بی میلی جنسی مردان نسبت به خودشان کنند . همچنین زنانی که وقت برای خانه ندارند و همیشه بیرون هستند سبب بی میلی جنسی در مردان می شود.

گروهی از خانم ها هستند به ظاهر و بهداشت خود نمی پردازند و دلایل مختلفی می آورند و توجیحات مختلفی دارند ولی اگر بخواهیم رابطه جنسی داشته باشیم باید برای آن وقت بگذاریم . یکی از مهمترین مواردی که رابطه جنسی نیاز دارد زیبایی ظاهر، بهداشت فردی و سلامت رفتار است این در مورد هر دو جنسیت صادق است ولی اصولا زنان زیبایی آن ها بیشتر به چشم می آید و مرد نسبت به زیبایی زن حساس تر هست .

نتیجه گیری

اگر بی میلی جنسی ناشی از جذاب نبودن زن برای مرد است، بهتر است رویکرد های مبتنی بر تغییر همسر اتخاذ گردد . برای رفع بی میلی جنسی به هر دلیلی بهتر است به یک روانشناس خوب مراجعه نمایید تا شما را در رفع این مسئله راهنمایی نماید . لذا برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره با بهترین روانشناس در تهران اقدام نمائید.

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

14 − 13 =

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button