تهران، شهرک غرب، خیابان فرحزادی، خیابان حافظی، پلاک ۱۱و۹، واحد اول غربی

زهرا امام / مشکلات جنسی / برای درمان همجنس گرایی چه باید کرد ؟
۳ دقیقه
برای درمان همجنس گرایی چه باید کرد ؟

برای درمان همجنس گرایی چه باید کرد ؟

آنچه می خوانید...

برای درمان هم جنس گرایی چه باید کرد؟ دلیل مراجعه خیلی از افراد به روانشناس، درمان هم جنس گرایی می باشد. اما دلایل و راه های درمان هم جنس گرایی چیست ؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوال هستید ادامه مطلب را مراجعه کنید .
گرایش جنسی آنطور که از هم جنس خواهی بر می آید، عبارت است از کشش شهوانی نسبت به هم جنس می باشد. گرایش جنسی بخشی از هویت جنسی انسان است که به نوبه خود ، در درجه اول به طبیعت جسمی و هیجانی بستگی داشته و در عین حال به طور همزمان از هویت زیستی و جنسی متمایز است .

برای درمان همجنس گرایی چه باید کرد ؟
برای درمان همجنس گرایی چه باید کرد ؟

در فرهنگ غربی ،مهمترین روش مفهوم سازی گرایش جنسی در چهار چوب دگر جنس خواهی در برابر هم جنس خواهی می باشد . چنین تمایز هایی بنا بر سنت، بیش از حد ساده سازی شده و موجب موضع گیری های متضاد شده اند . به همین دلایل ، برخی نظریه پردازان ترجیح می دهند گرایش جنسی را به صورت یک پیوستار با قرار گرفتن دگر جنس خواهی و همجنس خواهی در دو انتهای این پیوستار در نظر بگیرند که در بین این دو، درجه بندی های وسیعی از هم پوشی می باشد که نشان دهنده ی دو جنس خواهی است . تفکر دو مقوله ای ، به همراه ارزش های انعطاف ناپذیر فرهنگی که به سود اکثریت دگر جنس خواهی سوگیری دارد، موجب شده است نسبت به افراد هم جنس خواه و دو جنس خواه در طول تاریخ تعصب و فشار وجود داشته باشد .

میزان شیوع هم جنس گرایی

مشکل ارزیابی میزان شیوع هم جنس خواهی این است که باید مورد تعریف عملیاتی قرار بگیرد . افراد عادی و متخصصین این گرایش ها را بیمار گون می دانند که باید علل و منشا این بیماری ها مورد کاوش قرار گیرند . آنهایی که هم جنس خواهی را به عنوان یک بیماری قبول دارند، به دنبال علل آن هستند و آن هایی که آن را بیماری نمی دانند با این رویکرد مخالف هستند .

درمان هم جنس گرایی

امروزه در این باره که همجنس خواهی و دو جنس خواهی بیماری هستند و باید مورد درمان قرار گیرند ، جای بحث و مجادله علمی بسیار است . تلاش های انجام شده توسط متخصصین برای تغییر و تحول هم جنس خواهان به دگر جنس خواهان ، تقریبا همیشه کار بیهوده ای بوده است . بدون در نظر گرفتن الگوی نظری ، وقتی فردی وادار می شود برای درمان به روانشناس مراجعه کند، نه تنها تغییر غیر ممکن است ، بلکه احتمال پیامد های منفی روانشناختی بسیار افزایش می یابد .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

خلاصه مطلب

در اخر می توان گفت ، اساسا عوامل زیادی در ایجاد هر نوع گرایش جنسی ناشناخته هستند . چنانچه بخواهیم با تکیه بر یک تبیین واحد، شناختی بدست بیاوریم، در این صورت بدون تردید از درک ماهیت پویا و تعاملی هویت جنسیتی محروم خواهیم شد. خواه الگوی نظری بر پایه وراثت ژنتیکی و عوامل رشدی باشد، خواه بر اساس تعارض روان پویشی.

زهرا امام (روانشناس)

مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی
درمان اختلالات روانشناختی (وسواس ,افسردگی و…)
- آموزش خانواده(ارتباط موثرزوجین شیوه های فرزندپروری ومهارت های زندگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *