تهران، شهرک غرب، خیابان فرحزادی، خیابان حافظی، پلاک ۱۱و۹، واحد اول غربی

زهرا امام / مشاوره خانواده / اعتماد به نفس چیست و چه اهمیتی دارد؟
۴ دقیقه
اعتماد به نفس چیست و چه اهمیتی دارد ؟

اعتماد به نفس چیست و چه اهمیتی دارد؟

آنچه می خوانید...

اعتماد به نفس

گاهی با چالش بزرگی روبرو می شویم، که احتمال شکست برای مان وجود دارد . شاید قبلا این توصیه را شنیده باشید: “اعتماد به نفس بیشتری داشته باش” و اغلب مواقع وقتی این جمله را می شنوید، به این فکر می کنید که: به این سادگی ها نخواهد بود و اما …

اعتماد به نفس چیست و چه اهمیتی دارد ؟
اعتماد به نفس چیست و چه اهمیتی دارد ؟

اعتماد به نفس چیست ؟!

باور به اینکه شما موجودی گران بها، با ارزش و توانا هستید . این چیزی است که به عزت نفس هم معروف است . به علاوه امیدی که از اعتماد به توانایی هایتان می آید، معمولا نشات گرفته از قدرت است که در برخورد با مسائل پیش رویتان شهامت بیشتری نشان می دهید در واقع این به معنای اعتماد به نفس است، که افکارتان را به اعمالتان تبدیل می کند .

اعتماد به نفس به چهار جز تقسیم می شود که عبارت است از:

اعتماد به نفس بالا و کاذب

اعتماد به نفس پایین و کاذب

اعتماد به نفس پایین

اعتماد به نفس متعادل

اما اعتماد به نفس از کجا می آید ؟؟

اعتماد به نفس تحت تاثیر چندین عامل است که عبارت است از:

ژنتیک که تاثیر بسزایی در اعتماد به نفس دارد در واقع تعادل مواد شیمیایی در عملکرد سیستم عصبی مغز شما تاثیر می گذارد .

آنچه با شما رفتار می شود از دیگر عوامل موثر در اعتماد به نفس می باشد که این شامل فشارهای اجتماعی و محیط اطرافتان است .

قسمتی که روی آن کنترل دارید که معمولا شامل انتخاب هایی است که دارید و ریسک هایی که می کنید و اینکه چگونه درباره مشکلات و موانع فکر می کنید و واکنش نشان می دهید، تمامی این ها همه از اعتماد به نفس نشات می گیرد .

رفع کامل این سه عامل غیر ممکن است، اما انتخاب هایی که ما می کنیم به طور قطع نقش موثری در بهبود اعتماد به نفس ما دارد .

راه های افزایش اعتماد به نفس

یکی از مهمترین مواردی که نیاز هر شخص است که یاد بگیرد چگونه اعتماد به نفس خود را بالا ببرد . به گذشته برگردید چه کارهای بوده که تمایل داشته اید انجام دهید و آن را انجام نداده اید و از انجام دادن آن منصرف شده اید . کمی فکر کنید در بیشتر موارد نبود اعتماد به نفس و کم بود آن باعث بروز این مشکلات شده و باعث می شود تا شما کاری را که قصد انجام آن را داشته اید نتوانید انجام دهید .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

آراستگی ظاهری، مثبت اندیش بودن، انجام فعالیت های جدید، افزایش مهارت های اجتماعی و روش های بسیار دیگری که به منظور تقویت افزایش اعتماد به نفس وجود دارد که در واقع بهتر است جهت افزایش اعتماد به نفس به روانشناس مراجعه نمایید تا با رعایت چندین راهکار اصولی به تقویت اعتماد به نفس خود بپردازید و از کمک های تخصصی ایشان بهره مند گردید .

اهمیت اعتماد به نفس

اعتماد به نفس در زندگی افراد تاثیر بسزایی دارد زمانی که مشاهده می کنید که فردی در یک عرصه موفق است بدون شک داشتن اعتماد به نفس تاثیر بسزایی در رسیدن به موفقیت ها دارد .

در مسیر موفقیت ممکن است اتفاقات ناگهانی زیادی رخ دهد، که در این مواقع اگر فرد اعتماد به نفس کافی نداشته باشد با کوچکترین اتفاق و سختی به راحتی عقب می نشیند و دست از تلاش کردن بر می دارد . لازم ذکر است هر فردی که خواهان رسیدن به موفقیت است اعتماد به نفس خود را تقویت نمایید تا با کوچکترین اتفاقات و نامیلامات منصرف نشود .

نتیجه گیری

داشتن اعتماد به نفس لازمه رسیدن به موفقیت است در صورتی که اعتماد به نفس پایینی دارید و یا از نبود آن رنج می برید بهتر است به بهترین روانشناس در تهران مراجعه نمایید تا بهره گیری از تخصص های ایشان بتوانید به موفقیت های بیشتر دست یابید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به روانشناس خوب در تهران مراجعه نمایید .

زهرا امام (روانشناس)

مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی
درمان اختلالات روانشناختی (وسواس ,افسردگی و…)
- آموزش خانواده(ارتباط موثرزوجین شیوه های فرزندپروری ومهارت های زندگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *