زهرا امام / مشاوره زناشویی / ازدواج با فرد وسواسی و دردسرهای آن
۲ دقیقه
ازدواج با فرد وسواسی

ازدواج با فرد وسواسی و دردسرهای آن

آنچه می خوانید...

ازدواج و زندگی مشترک با فرد وسواسی، سختی ها و چالش هایی را به همراه دارد که اگر درباره مدیریت آنها آگاهی لازم را نداشته باشید بدون شک دچار تنش های زیادی در زندگی خواهید شد.

وسواس، انواع مختلفی دارد که در شدت های متفاوت در افراد ظاهر می شود. وسواس فکری، وسواس عملی، عاطفی و …

بدیهی است که هریک از این انواع وسواس، نمود های مختلفی را در رفتار و عملکرد افراد رقم می زند.

آیا همسر شما وسواس تمیزی دارد و مدام به بهداشت و نظافت شما و محیط منتقد است؟ 

آیا همسر شما دچار شک و بدبینی نسبت به شما است؟

آیا مدام قصد دارد شما را کنترل کرده و یا تغییر دهد؟

تا پایان این مقاله با ما همراه باشید…

ازدواج با فرد وسواسی چه مشکلاتی دارد؟

اگر بخواهیم به تمام مشکلاتی که در ازدواج با فرد وسواسی ممکن است ایجاد شود بپردازیم، میتواند روزها طول بکشد! به طور کلی افرادی که همسر وسواسی دارند (فارغ از نوع آن) درگیر افکار و رفتارهای وسواسی همسر خود و عواقب آن خواهند شد. فردی که وسواس تمیزی دارد و مدام احساس میکند همه چیز در فضای خانه، محیط و اطرافیان او کثیف است، باعث می شود این تنش و اضطراب به افرادی که در کنار او زندگی می کنند نیز سرایت کند. وسواس تمیزی مستقیما روی کیفیت روابط جنسی و صمیمیت زوجین تاثیر گذار است. زیرا همسر وسواسی برای نزدیک شدن و یا خوابیدن در کنار شما، مقررات سختی را در نظر دارد! این اتفاق در طول زمان باعث سردی و دوری همسران خواهد شد. علاوه بر این رفتارهای وسواس گونه همسر شما ممکن است در جمع های خانوادگی و دوستانه باعث آزردگی یا ناراحتی دیگران شود و این امر، شما را خجالت زده یا ناراحت کند…

وسواس فکری می تواند چیزی فراتر از وسواس به تمیزی باشد و همسر شما مدام قصد کنترل کردن شما را داشته باشد و یا از رفتار های شما انتقاد کرده و بخواهد تا آنها را تغییر دهید!

حتی تصور کردن هریک از مشکلات و چالش های ذکر شده می تواند ترسناک باشد. اما نکته حائز اهمیت و خوشحال کننده ای که در این خصوص وجود دارد این است که کمک گرفتن از یک روانشناس میتواند مشکلات ازدواج با فرد وسواسی را تا حل کند. اقدام برای درمان به موقع و انجام منظم مشاوره ها تاثیر بسیار مثبتی در حل اختلال وسواس در زندگی مشترک دارد. 

زهرا امام (روانشناس)

مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی
درمان اختلالات روانشناختی (وسواس ,افسردگی و…)
- آموزش خانواده(ارتباط موثرزوجین شیوه های فرزندپروری ومهارت های زندگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *