تهران، شهرک غرب، خیابان فرحزادی، خیابان حافظی، پلاک ۱۱و۹، واحد اول غربی

زهرا امام / بیماری های روانی / علت دلشوره های ناگهانی در افراد چيست
۳ دقیقه
علت دلشوره های ناگهانی در افراد چيست

علت دلشوره های ناگهانی در افراد چیست

آنچه می خوانید...

علت دلشوره های  ناگهانی  در افراد چیست

زمانی که فرد در مواجهه با یک مشکلی قرار می گیرد به خاطر زمینه های “اضطراب موجود “در ناخودآگاه، به طور ناگهانی دچار “دلشوره” می شود، اکثر مردم به این موضوع اهمیت نمی دهند در حالی که  این مساله از مشکلات درونی فرد ناشی می شود و نیاز به درمان دارد.

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

زمینه “اضطراب” باید در افراد باشد تا این مساله شکل بگیرد، زمینه اضطراب هم به صورت “وراثت و ژنتیک” در فرد شکل می گیرد و هم با مرور زمان و نوع زندگی فرد، مشکلات و نگرانی های فعلی و یا آتی آنها در زندگی گسترش پیدا می کند، زمانی که فرد در مواجهه با یک مشکلی قرار می گیرد به خاطر زمینه های “اضطراب “موجود در ناخودآگاه، به طور ناگهانی دچار “دلشوره ” می شود، برای مثال هنگام عبور از عرض خیابان، یا در حین رانندگی، امتحان و… فرد ادعا می کند که ناگهان دچار دلشوره شده است، اما تحقیقات نشان می دهد که اضطراب در وجود این افراد همیشگی ست، اما در مقابل یک سری از شرایط ناگهانی این مساله به اوج خود می رسد و گرنه اختلالی بنام دلشوره ناگهانی، به خودی خود وجود ندارد.

دلشوره (اضطراب) تا چه حد وامدار شرایط بیرونی و تا چه حد حاصل ناخودآگاه فرد است؟

“اضطراب ” حالتی است که به طور “ناخودآگاه” بوجود می آید، مصداق این مساله تعریف اضطراب از دید روانشناختی ست که می گوید: «اضطراب یک احساس مبهم ناخوشایند است که در فرد وجود دارد و عامل بیرونی ندارد».

تفاوت “ترس و اضطراب” نیز همین مساله است که “ترس “عوامل بیرونی دارد مانند، ترس از عبور در خیابانی تاریک، اما “اضطراب” عامل بیرونی را ندارد مانند، نگرانی مادر برای فرزندان بیرون از خانه که ناشی از ناخودآگاه اوست.

علت دلشوره های ناگهانی در افراد چیست

آیا دلشوره (اضطراب) باعث بروز مشکلات جسمی می شود؟

دقیقا، اضطراب دو دسته علائم دارد، علائم جسمی و علائم روانی. اکثر افرادی که مراجعه می کنند با علائم جسمی مانند تپش قلب، احساس درد در قفسه سینه، علایم تنفسی و تنگی نفس، علائم گوارشی، علائم ادراری و تکرر ادرار، مواجه هستند، بعلاوه با توجه به اینکه #اضطراب رابطه مستقیمی با سیستم اعصاب مرکزی دارد و این سیستم نیز با تمام اعضاء و جوارح ارتباط دارد، اضطراب می تواند رابطه مستقیمی با بسیاری از بیماریهای جسمی داشته باشد.

روش های کاهش و یا مقابله با دلشوره (اضطراب) چیست؟

متاسفانه مردم به این مساله اهمیت نمی دهند و معتقدند که مساله مهمی نیست و نیازی به مراجعه به روانشناس نیست، اما در وهله اول شخصی که مبتلا به چنین اختلالی ست باید به روانشناس خوب مراجعه کند، در جلسات درمان که هم دارویی ست و هم روان درمانی، روانشناس به ریشه یابی مشکلات و “اضطراب های فرد بیمار رسیدگی می کند و به دنبال علل مسایل آزار دهنده در ناخودآگاه فرد می گردد،

در این جلسات عوامل آزاردهنده شناسایی و آموزشهای مقابله با آنها به فرد تعلیم داده میشود.

سرکار خانم دکتر امام، روانشناس خوب در تهران، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان ساکن تهران در زمینه های رواشناسی، می باشد.

برخی از خدمات سرکار خانم زهرا امام:

درمان مشکلات جنسی

روانشناسی کودک و نوجوان

روانشناسی خانواده

اختلال خواب

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت سرکار خانم زهرا امام

زهرا امام (روانشناس)

مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی
درمان اختلالات روانشناختی (وسواس ,افسردگی و…)
- آموزش خانواده(ارتباط موثرزوجین شیوه های فرزندپروری ومهارت های زندگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *