زهرا امام / اختلال خواب / زوج درمانگر خوب در غرب تهران
۴ دقیقه

زوج درمانگر خوب در غرب تهران

آنچه می خوانید...

چگونه میتوانیم یک زوج درمانگر خوب (در غرب تهران) را پیدا کنیم؟

آیا همه زوج درمانگران می توانند به بهبود زندگی مشترک ما کمک کنند؟

اگر بخواهیم صادقانه به این سوال پاسخ دهیم، باید بگوییم که خیر. هر زوج درمانگری نمیتواند گره های زندگی شما را باز کند. حتی خیلی وقت ها یک توصیه نادرست و یک حرف نابجا می تواند کاملا ورق را برگرداند و اوضاع را بدتر از قبل کند. بنابراین به همان میزان که کمک گرفتن از یک زوج درمانگر در مواقع حساس زندگی ضرورت دارد، انتخاب یک زوج درمانگر خوب نیز حائز اهمیت است.

این مقاله با هدف آگاه نمودن شما از ویژگی های مهم و اساسی در انتخاب یک زوج درمانگر خوب در غرب تهران نوشته شده و در انتها، یکی از بهترین روانشناسان زوج و خانواده را به شما عزیزان معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید…

زوج درمانگر خوب (در غرب تهران) چه کمکی به شما می کند؟

اگر احساس می کنید رابطه شما در مرحله ای است که لازم است از زوج درمانگر کمک بگیرید، آن را با شریک زندگی خود در میان بگذارید و ببینید که آیا او هم از این ایده استقبال می کند یا خیر؟ اگر همسرتان با نظر شما موافق نبود و یا در برابر آن مقاومت نشان داد، سعی کنید بیشتر برای او توضیح دهید که چرا به این نتیجه رسیده اید و بر چه اساسی فکر کرده اید که زوج درمانگر می تواند شما را در حل مسائل موجود یاری کند.

وجود اختلاف نظر، سو تفاهم، دعوا، کشمکش و تمام اتفاقات ناخوشایندی که در زندگی مشترک و با همسر خود تجربه می کنید، مواردی عادی هستند و همه زوج ها در همه جا دنیا به نحوی با آنها مواجه اند. اما مسئله اصلی این است که اگر این نابسامانی ها را به حال خود رها کنید، نسبت به آنها بی تفاوت باشید و از شریک زندگی خود برای حل کردن مشکلات مشترک قطع امید کنید، هیچ بهبودی حاصل نمیشود؛ و فقط رفته رفته مشکلات شدت یافته، علاقه و احساس هر دوی شما آسیب بیشتری می بیند و در نتیجه فاصله میان شما وسعت می یابد.

زوج درمانگر به شما کمک زندگی مشترک خود را از چشم انداز دیگری نگاه کنید، ویژگی های اخلاقی همسرتان و ریشه رفتار و واکنش های او را بهتر درک کنید و همچنین شناخت بهتری از خودتان نیز پیدا کنید. در اینصورت خواهید دید که بسیاری از مسائلی که حل نشدنی بنظر می رسیدند، در حال کمرنگ شدن و برطرف شدن هستند. 

خیلی وقت ها مشکل اصلی زوجین، عدم گفت و گو و ارتباط سالم و موثر است. زوج درمانگر این فضای آرام و امن را برای شما ایجاد می کند تا بدون ترس و تنش حرف های خود را بزنید.

حالا قدم بعدی انتخاب یک زوج درمانگر خوب و باتجربه است…

ویژگی های زوج درمانگر خوب (در غرب تهران)

یک زوج درمانگر باید با شما و شریک زندگیتان درباره هدف جلسه های درمانی شفاف صحبت کند و بدین ترتیب هر دوی شما را در این مسیر همراه و همدل کند. زوج درمانی معمولاً شامل جلسات مشترک است، اما در بعضی موارد درمانگر شما ممکن است تشخیص دهد که شما یا همسرتان نیاز به جلسات مشاوره فردی هم دارید.

از مهم ترین ویژگی هایی که یک زوج درمانگر باتجربه و ماهر باید داشته باشد، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تحصیلات تخصصی روانشناسی 

روانشناسی، حوزه های مختلفی دارد. شاخه زوج درمانی یکی از گسترده ترین زمینه های روانشناسی و روان درمانی است. بنابراین برای مراجعه به زوج درمانگر خوب (در غرب تهران) درباره سطح و سوابق تحصیلی ایشان تحقیق کنید. روانشناسانی که زوج درمانگر هستند، باید دوره های تخصصی زوج درمانی را گذرانده باشند.

  • تجربه و میزان رضایتمندی مراجعین
  • صداقت و پرهیز از اعمال نظر شخصی در جلسات 
  • خودداری از طولانی کردن بی مورد جلسات مشاوره

معرفی بهترین زوج درمانگر در غرب تهران

در صورتی که به دنبال یک زوج درمانگر خوب و باتجربه در محدوده غرب تهران – شهرک غرب و سعادت آباد- هستید، می توانید از خدمات مشاوره و روانشناسی دکتر زهرا امام بهره مند گردید. دکتر زهرا امام از بهترین روانشناسان و رواندرمانگران در زمینه روانشناسی خانواده و زوج درمانی هستند که ضمن برخوردار بودن از تحصیلات مرتبط، دارای تجربه درخشان و رضایت بخش برای مراجعین متعدد نیز می باشند. 

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت مراجعه حضوری از طریق شماره تماس های درج شده در وبسایت، با مطب ارتباط برقرار نمایید.

زهرا امام (روانشناس)

مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی
درمان اختلالات روانشناختی (وسواس ,افسردگی و…)
- آموزش خانواده(ارتباط موثرزوجین شیوه های فرزندپروری ومهارت های زندگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *