روانشناس برای درمان اضطراب

روانشناس برای درمان اضطراب

اضطراب حالتی از نا آرامی و تشویش است، تمرکز روی احتمال شکست، خطر یا بدبختی ، که باعث پریشانی شما می شود . اضطراب از دو منبع سرچشمه میگیرد :
• تنش جسمانی شامل نشانه های جنگ و گریز که از هورمون استرس ناشی می شود .
• افکار متمرکز بر وقوع خطر یا احتمال های فاجعه بار در آینده .
نشانه های جنگ و گریز زمانی در بدن ما ظاهر می شوند که بخواهند ما را برای فرار یا جنگیدن علیه تهدیدها آماده کنند . این علائم شامل احساس غش یا سرگیجه ، تنفس سریع، تعریق، تپش قلب، کرختی و.. است .
اضطراب می تواند حالتی موقتی باشد یا زمان زیادی طول بکشد . به نظر می رسد اضطراب ، تجربه ای حیاتی و ضروری برای بشر است که بعضی افراد فقط گاهی آن را تجربه می کنند ولی بسیاری از افراد زمان طولانی تری با آن درگیر هستند .

روانشناس برای درمان اضطراب

روانشناس برای درمان اضطراب

واقعیت این است که هیچ کس نمی داند دقیقا چه عاملی باعث بروز اضطراب می شود . قطعا برخی از اضطراب ها بنا به دلایل مشخصی مثل تغییرات اساسی زندگی و برخی مشکلات پزشکی یا عوارض جانبی یک دارو نمایان می شوند اما زمانی که با یک الگوی اضطرابی روبه رو باشیم نمی توان به طور دقیق آن را به علت خاصی ربط داد .
می توان گفت اضطراب نتیجه تعامل پیچیده ی بین افکار و الگوهای تفکر ، تنش جسمانی، استعداد زیستی ، رویداد های استرس زا در زندگی و همچنین مطالبات متناقض زندگی است . همانطور که خواهید دید، برای شروع تمرین ها نیازی به دانستن علل اضطراب ندارید و با هر میزان اضطرابی می توانید زندگی بهتری داشته باشید .

رفتار درمانی شناختی

رفتار درمانی شناختی حاصل چندین دهی کار پژوهشی است . این یک درمان قطعی برای همه مشکلات نیست، اما شواهد و پژوهش های محکمی وجود دارد که نشان می دهد این درمان برای خیلی از افراد مفید واقع می شود .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

آرام سازی

شاید فکر کنید نحوه آرام سازی را بلد هستید، برای تصور اینکه آرام سازی در هنگام اضطراب چطور به شما کمک می کند، ابتدا به احساسات بدنی خود در هنگام اضطراب توجه کنید . آیا شانه های شما منقبض و به سمت بالا جمع شده است ؟ ابروهایتان گره کرده است ؟ مهارت های آرام سازی به شما کمک می کند در بدنتان تغییراتی مثبت و واقعی ایجاد کنید . باید یاد بگیرید و حداقل یکی از فون آرام سازی را آنقدر انجام دهید که درون شما نهادینه شود . خبر خوب اینکه یادگیری این تکنیک ها کار راحتی است و با یک بار تمرین هم می توان به آن ها مسلط شد و هنگام نیاز انجام داد . ممکن است فقط روی تکنیکی کار کنید که برای شما مفید تر است یا ترجیح دهید در زمان های مختلف از تکنیک های متفاوت استفاده کنید .
زهرا امام روانشناس در تهران بعد از بررسی شرایط و نوع اضطراب در فرد بهترین روش درمان را ارائه می دهند ، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مطب ایشان تماس بگیرید .

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

6 + 14 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button