والدین در انجام تکالیف فرزندان چه نقشی دارند؟

والدین در انجام تکالیف فرزندان چه نقشی دارند؟

  هنگام برگشت فرزند از مدرسه، بعد از استراحتی کوتاه در منزل، صحبت و غذا خوردن و گذراندن مدتی را با خواهر یا برادر، باید از وی بپرسید برای امروز چه تکالیفی دارد؟

سپس از فرزندتان بپرسید به نظرت چقدر طول می‌کشد تا تکالیفت را تمام کنی؟ در واقع با این سؤال شما به کودک خود پیش بینی کردن را می‌آموزید !!

والدین در انجام تکالیف فرزندان چه نقشی دارند؟

از فرزندتان بپرسید که چه زمانی قبل از خواب می‌خواهد تکالیفش را انجام دهد؟  با طرح این پرسش به وی مدیریت زمان و برنامه‌ریزی را یاد می‌دهید !!

هنگامی که فرزندتان مشغول انجام تکالیفش است، در کنارش حضور داشته اما به کار خودتان مشغول شوید و تا پایان تکالیف وی  و تا وقتی فرزندتان نخواسته به او کاری نداشته باشید.

هنگامی که فرزندتان تکالیفش را به موقع انجام داد، وی را تشویق کرده و گاهی پاداشی برای او قائل شوید و به او بگویید که چه خوب شد تکالیفت را انجام دادی، حالا می‌توانی بازی دلخواهت را انجام دهی یا برنامه مورد علاقه‌ات را تماشا کنی.

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

در آخر به فرزند خود کمک کنید تا تکالیفش را در کیفش گذاشته تا فراموش نکند و یا برادر کوچک‌ ترش آن را پاره نکند.

برخی از خدمات سرکار خانم زهرا امام
درمان مشکلات جنسی
روانشناسی کودک و نوجوان
روانشناسی خانواده
اختلال خواب

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت سرکار خانم زهرا امام

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

5 × دو =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button