سادیسم جنسی

سادیسم جنسی

 عبارت است از رساندن آزار جنسی یا روانی به شخصی دیگر به منظور تحریک جنسی شدن. در واقع این نوع دیگرآزاری یا سادیسم نوعی انحراف جنسی است که در آن شخص منحرف در موقع عمل جنسی و آمیزش طرف مقابل را مورد آزار و اذیت بدنی و روانی قرار می‌دهد و این عمل او را به نهایت لذت جنسی می‌رساند. در افراد مبتلا به سادیسم جنسی اهانت، کتک زدن، زخمی کردن و حتی کشتن دیگران  و تخیل یا تماشای صحنه ایجاد درد در دیگران لذت جنسی ایجاد می‌کند.

✔علل سادیسم جنسی

سادیسم و ناهنجاری‌های جنسی معمولا متاثر از عدم تعادل بین نیازهای جنسی و ارضای آنها و نیز افکاری بیمار گونه می‌باشد که به طرق مختلف در زندگی افراد نمایان و باعث ناهنجاری‌های بسیاری در زندگی فردی و اجتماعی می‌گردد. شرایط محیطی و نبود آموزش‌های صحیح باعث گسترش روز افزون افراد مبتلا به این عارضه شده‌است.افراد دچار آزارخواهی جنسی، ممکن است در دوران کودکی تجاربی داشته‌اند که آنها را متقاعد کرده که درد کشیدن، پیش‌شرط لذت جنسی است. عواملی نظیر تجاوز، پورنوگرافی، تنوع گرایی، رابطه با افراد مختلف نیز می‌تواند زمینه ساز چنین میلی در افراد شود.

شروع این اختلال معمولا پیش از ۱۸ سالگی است و اکثر مبتلایان مرد هستند. طبق نظریه روانکاوی، افراد دچار آزارگری جنسی با دیگران همان کاری را می‌کنند که می‌ترسند بر سرشان بیاید و از ابراز غرایز پرخاشگرانه خود لذت جنسی می‌برند.

✔ملاک‌ها و نشانه‌های سادیسم جنسی

انجمن روانپزشکی آمریکا برای بیماری سادیسم جنسی ملاک‌های تشخیصی زیر را ارایه کرده‌است:

وجود یک دوره حداقل ۶ ماهه تخیلات برانگیزنده جنسی مکرر و شدید، امیال شدید جنسی یا رفتارهایی که طی آنها زجردادن روانی یا جسمی قربانی (از جمله تحقیر کلامی) شخص را از لحاظ جنسی تحریک می‌کند.شخص براساس این تمایلات جنسی با فرد دیگری که راضی نبوده است رابطه جنسی برقرار کرده است یا این تمایلات یا خیال پردازی‌های جنسی سبب ناراحتی شدید یا بروز اشکالات بین فردی شده‌اند.

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

✔برخی از نشانه‌های سادیسم جنسی عبارتند از:

برقراری روابط جنسی با افراد متعدد و آسیب رساندن فیزیکی به آنهاعدم تمایل به معاشقه و پیشنوازی واعتیاد به پورنوگرافی، بازدید تصاویر، فیلم‌ها و سایت‌های جنسی، گپ‌های جنسی در چت روم‌ها، به نمایش گذاردن اندام از طریق وب کم، استفاده از تلفن برای گفتگوهای جنسی با افراد غریبه ،نگاه کردن و خیره شدن هوس آلود بصورت مستمر به جنس مخالف و برانداز کردن قسمت‌های مختلف اندام افراد در معابر، اماکن عمومی و میهمانی‌ها و تعریف و تمجید از آن اندام‌ها در ذهن داشتن افکار مداوم پیرامون برقراری رابطه جنسی، کسانی که بیش از حد و بصورت همیشگی در ذهن خود به مسئله رابطه جنسی می‌پردازند گویی چیز مهمتری در زندگی آنها وجود ندارد.استفاده از الفاظ رکیک و فحاشی جنسی و متلک‌های جنسی وتفکرات برقراری رابطه جنسی با محارم، آزار جنسی کودکان و سو استفاده جنسی از آنها ،میل به سوزاندن و آسیب به اندام‌های جنسی مفعول، برقراری روابط جنسی غیر متعارف همراه با صدمه رساندن و جراحات به خود یا طرف مقابل از قبیل بریدگی، بستن دست و پا، شلاق زدن و ضربه زدن ،خیانت و تنوع طلبی، رابطه جنسی با روسپیان، تجاوزات جنسی وبرخی خیالپردازی‌های جنسی همانند رابطه جنسی گروهی و یا سهیم کردن شریک جنسی با فردی دیگر

برخی از خدمات سرکار خانم زهرا امام
درمان مشکلات جنسی
روانشناسی کودک و نوجوان
روانشناسی خانواده
اختلال خواب

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت سرکار خانم زهرا امام

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

8 + نوزده =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button