روانشناس برای درمان اختلال شخصیت

روانشناس برای درمان اختلال شخصیت

بهترین روانشناس برای درمان اختلال شخصیت کیست ؟ آیا اختلال شخصیت در افراد درمان دارد؟ علائم اختلال شخصیت چیست ؟
هنوز مطالب زیادی درباره اختلالات شخصیت وجود دارد که باید آموخت . لازم است درباره علل هر اختلال شخصیت درهر فرد و تداوم یا شدت یافتن آن بیشتر بدانیم و دریابیم چظور و چگونه می توان از اختلالات شخصیت پیشگیری کرد . ما نیازمند طراحی راهبردهای ثمر بخش درمانی هستیم . تمام این پرسش ها را باید با استفاده از رویکرد زیستی، روانی، اجتماعی مورد بررسی قرار دهیم . یعنی باید فرض کنیم منشا و تداوم این اختلالات بر اثر عوامل زیستی ، روانی و اجتماعی است که بر یکدیگر تاثیر می گذارند .

روانشناس برای درمان اختلال شخصیت

روانشناس برای درمان اختلال شخصیت

ممکن است متوجه شده باشید که هنوز دانشمندان مطالب زیادی درباره برخی از اختلالات شخصیت نمی دانند . در حالی که به نظر می سد اطلاعات زیادی درباره اختلال شخصیت مرزی و ضد اجتماعی داریم، اما دانش ما درباره اختلالات شخصیت نمایشی و خود شیفته زیاد نیست . پژوهشگران به مطالعه این اختلالات ادامه می دهند تا کمک کنند درباره علل این اختلالات و چگونگی پیشگیری و درمان آن بیشتر بیاموزیم .

اختلالات شخصیت خاص

غالبا نسبت به درمان اختلالات شخصیت توجه کمی مبذول شده است . مطالعات کنترل شده کاملی در مورد درمان اختلالات شخصیت نمایشی، خود شیفته، اسکیزویید یا پارانویید وجود ندارد . در بهترین حالت روانشناس خوب برای کمک به بیماران در تغییر باور ها و رفتار هایی که موجب بروز مشکلاتی در زندگی روزمره آن ها می شود، راهبرد های درمانی کلی را به کار می برند . به علاوه گاه می توان از دارو برای کاهش علائم استفاده کرد و برخی از اشکال روان درمانی را برای اختلالات شخصیت انطباق داد . اختلال شخصیت مرزی و ضد اجتماعی از طرف پژوهشگران توجه زیادی را به خود جلب کرده است و رویکرد های درمان اختصاصی برای این اختلالات طراحی شده است .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

درمان اختلالات شخصیت

همانطور که تعیین دقیق علل اختلالات شخصیت مشکل است ،درمان این اختلالات هم بسیار دشوار است . برابر تعریف ، اختلالات شخصیت الگو های رفتاری مزمن ، فراگیر ،انعطاف ناپذیر و نسبت به تغییر مقاوم هستند . بنابراین اختلالات شخصیت برای متخصصین بهداشت روانی ،ماهیتی چالش بر انگیز دارد . افراد مبتلا به اختلال شخصیت، به بیش از یک اختلال دچار هستند . هر کدام از علائم فرد بر چگونگی طراحی و اجرای درمان تاثیر می گذارد .
افراد مبتلا به اختلال شخصیت مشکلات بین فردی زیادی دارند .

خلاصه مطلب

در اخر می توان به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کرد، اختلال شخصیت انواع مختلفی داردف لازم است تای ک روانشناس با بررسی علائم بهترین روش درمان را انتخاب کند . زهرا امام روانشناس در تهران بعد از مشاوره و بررسی علائم در فرد بهترین روش درمانی را برای فرد انتخاب می کند .

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

12 − 10 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button