درمان بیماران پانیک

درمان بیماران پانیک

بیماری پانیک و یا اختلال عصبی نوعی از بیماری می باشد که فرد به صورت کاملا ناگهانی و بدون داشتن کوچک ترین سابقه ابتلا به بیماری های قلبی دچار ترس و تپش قلب شدید می شود . بیماری پانتیک می تواند در بیمار یک ترس و یا دستپاچگی ایجاد کند .معمولا با دیده شدن این علائم فرد به مطب دکتر می رود اما با انجام بررسی های تخصصی ،نشانه ای بیماری قلبی و یا جسمی دیده نمی شود  .

شاید شما هم بیمارانی که به بیماری پانتیک مبتلا می باشد در اطرافیانتان داشته باشید . این افرادبه طور ناگهانی تپش قلب می گیرند و دچار تنگی نفس می شوند ،در همین حال در مواردی دجار ترس از مردن و آسیب های جسمی می شوند .با مراجعه به پزشک و بررسی های تخصصی مشخص می شود که این بیماری مربوط به قلب بیمار نمی باشد و مشکل ناشی از روان و اعصاب بیمار می باشد .

درمان-بیماران-پانتیک

بهترین کار در زمان حمله پانتیک چیست ؟

بهترین کار در درجه اول این است که اطراف بیمار شلوغ نباشد و خانواده بیمارباید او را از کشنده نبودن این بیماری مطلع کنند . در صورتی که حملات خفیف باشند ،با چنین توضیحاتی بیمار آرام می شود .اما اگر این حملات شدید باشند بیمار باید در یک کیسه پلاستیکی چند دقیقه نفس بکشد ،این کار می تواند برای کاهش اضطراب بیمار کننده باشد .در صورتی هم که بیمار تحت نظر روانشناس باشد مصرف داروها از شدت گرفتن حمله خودداری می کند .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

درمان بیماران پانتیک

درمان این بیماری تنها با کمک روانشناس خوب در تهران  انجام می شود .با مراجعه به روانشناس و بررسی های اولیه درمان برای بیمار شروع می شود .لازم به ذکر است که زمان درمان برای این بیماران مهم قلمداد می شود ،ممکن است در صورت تاخیر در درمان، بیماری افزایش یابد و فرد دچار اختلالات جدی در عملکرد فردی ،اجتماعی و شغلی شود .

درمان بیماران پانتیک دو روش دارد . روانشناس بنابر شرایط بیمار هر کدام از این روش ها را برای بیمار تجویز می کند  درمان دارویی و درمان غیر دارویی . البته در بیشتر موارد درمان با کمک هر دو این روش ها انجام می شود .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
برخی از خدمات سرکار خانم زهرا امام
درمان مشکلات جنسی
روانشناسی کودک و نوجوان
روانشناسی خانواده
اختلال خواب
با تشکر، مدیریت سایت سرکار خانم زهرا امام

 

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

یک × 5 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button