چگونه می توان گفت شخصی اختلال شخصیت دارد ؟

چگونه می توان گفت شخصی اختلال شخصیت دارد ؟

وقتی کسی برای درمان به مشاور مراجعه می کند، درمانگر باید تشخیص های احتمالی چندی قبل از تشخیص نهائی را در نظر بگیرد . فرآیند رد تشخیص های دیگر تشخصی افتراقی نام دارد . نمونه ای از تشخیص افتراقی در مورد اختلال شخصیت ضد اجتماعی به شرح زیر است :
آیا بیمار حداقل 18 سال سن دارد ؟آیا بیمار سابقه رفنتار های ضد اجتماعی یا اختلال سلوک قبل از 15 سالگی دارد ؟ آیا بیمار اختلال مصرف مواد دارد ؟آیا بیمار به رفتار های مجرمانه دست می زند ؟ اگر چنین است، آیا این رفتار ها با ویژگی های شخصیتی مرتبط با اختلال شخصیت ضد اجتماعی همراه است ؟ یک روانشناس خوب از این نوع پرسش ها برای تمام تشخیص های احتمالی در مورد بیمار استفاده می کند . همین که این سوال ها چند تشخیص را مردود دانست، تشخیص نهائی تعیین می شود .

چگونه می توان گفت شخصی اختلال شخصیت دارد ؟

چگونه می توان گفت شخصی اختلال شخصیت دارد ؟

به جز اختلال شخصیت مرزی، افراد مبتلا به اختلال شخصیت به ندرت به دنبال درمان هستند . زیرا این افراد احساس نمی کنند اختلال آن ها بخشی از وجودشان و چیزی است که تغییر آن بعید است . موضوعی که متاسفانه تا کنکون حقیقت دارد، این است که درباره چگونگی درمان اختلالات شخصیت دانش کمی داریم و حتی کمتر از آن درباره ی چگونگی پیشگیری از آن ها می دانیم .
این حقیقت تغییر نخواهد کرد مگر افراد بیشتری از مبتلایان مورد بررسی زیر نظر روانشناس قرار گیرند . بسیاری از افراد مایل نیستند به خاطر مشکلاتشان به مشاور و درمانگر مراجعه کنند زیرا در جامعه ما در ارتباط با افرادی که به خاطر بیماری روانی طلب کمک می کنند بدنامی وجود دارد . به عبارت دیگر گاه افراد بر این باورند که آن ها باید خودشان بر مشکلات فایق آیند، و با کمک گرفتن ، آن ها قبول کرده اند که ضعیف اند .

زهرا امام روانشناس (خانواده_ ازدواج_ طلاق_ کودک_ نوجوان_ اختلالات جنسی) جهت هر گونه مشاوره می توانید با شماره ی ۲۲۱۸۳۵۲۷ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام زهرا امام مراجعه نمایید .

اختلال شخصیت رون

ابتدا لازم است یک روانشناس داستان زندگی افراد را بداند . روایت یا شرحی که آن ها از رندگی خود می دهند، می تواند به درمانگر تصور مناسبی از آن چه بیمار تجربه می کند یا آن چه فرد درباره اجتماع و محیط کارش فکر می کند، ارایه دهد . روانشناس باید پرسش هایی برای تعیین الگو های رفتاری بپرسد . آن ها باید دریابند این رفتار ها چه تاثیری بر بیمار و دیگران می گذارند . لازم است روانشناسان بدانند چه نوع رنجی را بیمار تجربه می کند تا بفهمند چگونه به بهترین نحو به او کمک کند .

نتیجه گیری

پژو هشگران سراسر دنیا به طور مستمر در تلاشند اطلاعات بیشتری درباره اختلالات شخصیت گرد آورند. وظیفه آن ها پایان نخواهد یافت مگر اختلال شخصیت به کلی ریشه کن شود، نتیجه ای که دست یافتنی است ، تا آن زمان می توان امید داشت درباره علل این اختلالات و چگونگی کمک به افرادی که از آن ها رنج می برند، بیشتر بیاموزیم .

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

پانزده − چهارده =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button