تاثیر هیجان مثبت در زندگی مشترک

زهرا امام روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تاثیر هیجان در زندگی مشترک اظهار کرد: در زندگی مشترک خانم و آقا سعی می‌کنند تا یکدیگر را از لحاظ هیجانی درک کنند گاهی بعضی از زوجین در این راه موفق‌تر از بقیه عمل می کنند و بعضی دیگر از زوجین دچار تعارضاتی با یکدیگر می‌شوند.

امام بیان کرد: هیجان رابطه مستقیم با عواطف دارد به این معنا که از آنجا که آدم‌ها تفاوتی فردی با یکدیگر دارند پس در بیان عواطف هم با یکدیگر تفاوت دارند و شناخت عواطف همسر باعث هیجانات‌ مثبت در زندگی می‌شود،گاهی اوقات متاسفانه عدم شناخت هیجانات همسر و تفسیر اشتباه از هیجانات همسر باعث بروز هیجانات منفی و تعارضات در زندگی مشترک می‌گردد.

تاثیر هیجان مثبت در زندگی مشترک

تاثیر هیجان مثبت در زندگی مشترک

او ادامه داد: در اوایل ازدواج با دلیل عدم شناخت هیجانات همسران از یکدیگر اختلاف معمولا پیش می‌آید، سعی کنید حتما در شناخت هیجات همسر خود تلاش کنید و هیجانات همسر خود را بشناسید و با او در این رابطه صحبت کنید.

این روانشناس افزود: سعی کنید هیجانات خود را هم بشناسید و کنترل بر هیجانات خود داشته باشید، زندگی خود را از یک نواختی خارج کنید و داشتن زندگی یکنواخت باعث ایجاد تنش و تعارض در زندگی می‌شود؛ همچنین تفریحات مشترک در زندگی داشته باشید و در هنگام بروز مشکلات حتما در صدد حل مشکل در فضایی آرام  و به دور از تشنج اقدام کنید.

امام خاطرنشان کرد: در صورتی می‌توانید هیجانات همسرتان را خوب بشناسید که در این مورد با او صحبت کرده باشید و مهم‌تر اینکه به هیجانات خود نیز شناخت داشته باشید و در این مورد حتما با همسرتان صحبت کنید.

زهرا امام

  • مشاورکلینیک روانشناسی بیمارستان شهید طالقانی
  • مشاوره ازدواج ,خانواده ومشکلات زناشویی.
  • درمان اختلالات روانشناختی
  • آموزش خانواده

پاسخ

3 × 3 =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button